Блок Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) на чолі з Фрідріхом Мерцом матиме в новому складі Бундестагу 208 із 630 місць, свідчать дані Федеральної виборчої комісії Німеччини.
Другою за чисельність фракцією парламенту стане «Альтернатива для Німеччини», яка матиме 152 місця.
Третьою фракцією стане Соціал-демократична партія Німеччини нинішнього канцлера Олафа Шольца, її представлятимуть 120 депутатів.
«Зелені» отримають 85 місць, Ліва партія – 64.
Не потрапили до парламенту Вільна демократична партія та Союз Сари Вагенкнехт, які впритул наближалися до подолання п'ятивідсоткового бар'єра.
Наприкінці грудня 2024 року президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр 27 грудня розпустив парламент і призначив дострокові вибори.
Раніше Шольц попросив Штайнмаєра розпустити Бундестаг після голосування про недовіру його уряду відповідно до статті 68 конституції Німеччини, яка передбачає що нові вибори мають відбутися протягом 60 днів після вотуму довіри.
12 листопада парламентські лідери найбільших політичних партій країни – Соціал-демократичної партії (СДПН) Шольца і консервативного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) – досягли домовленості про графік проведення виборів і погодили дату 23 лютого.
Чергові вибори у Німеччині мали відбутися у вересні 2025 року.
Парламентські вибори в Німеччині проходять за змішаною системою – поєднанням мажоритарного та пропорційного голосування. Кожен виборець має два голоси: перший – за кандидата у своєму окрузі (мажоритарна система), другий – за партію (пропорційна система). Місця в Бундестазі розподіляються відповідно до голосів за партії, але з урахуванням переможців в округах. Діє 5% бар’єр.
Результат виборів може дуже вплинути на підтримку України у її протистоянні російській агресії. Німецькі партії розділилися у цьому питанні. І є ті, хто відкрито виступає проти.
Форум