Доступність посилання

ТОП новини
Україна вперше 19 квітня збила стратегічний бомбардувальник-ракетоносій Ту-22М3, яким Росія обстрілює українські міста
Україна вперше 19 квітня збила стратегічний бомбардувальник-ракетоносій Ту-22М3, яким Росія обстрілює українські міста

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі та півдні України, а також щоденно обстрілює цивільне населення та інфраструктуру

З’явилися супутникові фото наслідків удару ЗСУ по російському аеродрому в Джанкої

У розпорядженні проєкту Радіо Свобода «Схеми» з’явилися супутникові знімки Planet Labs за 19 квітня, на яких видно наслідки ударів по кримському аеродрому в Джанкої.

Зокрема, пошкодження можна побачити біля складу боєкомплектів та систем протиповітряної оборони.

«На знімках ми бачимо точкові удари по засобах ППО, що вивело їх з ладу, та ураження складу БК ворога. Слід зауважити, що після нанесення ударів, більшість авіації була передислокована», – пояснив у коментарі «Схемам» авіаексперт Анатолій Храпчинський.

Він додав, що, судячи із супутникових знімків, ракетний удар також уразив системи, задіяні в роботі радіолокаційних станцій та ППО.

За словами авіаексперта Анатолія Храпчинського, цей аеродром – одна з найбільших баз для російських гелікоптерів, а також військовий транспортний вузол, що слугує для переміщення як техніки і боєприпасів, так і особового складу.

Серія вибухів пролунала в районі військового аеродрому в місті Джанкой впродовж ночі 17 квітня. У Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що ракетного удару завдали Сили оборони України, уразивши «визначені російські воєнні цілі». За що потім окремо подякував ЗСУ президент Володимир Зеленський.

У Головному управлінні розвідки Міноборони озвучили перелік «знищеної або критично пошкодженої» російської техніки: це 4 пускові установки ЗРК С-400, 3 радіолокаційні станції, пункт управління засобами ППО і апаратуру спостереження за повітряним простором «Фундамент-М».

Кількість жертв російського ракетного удару у Дніпрі зросла – влада

Кількість жертв російського ракетного удару у Дніпрі зросла, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Раніше повідомлялося про двох загиблих і 24 поранених.

«Рятувальники дістали з-під завалів будинку у Дніпрі тіло жінки. Ще одну людину шукають», – написав він у телеграмі.

За уточненою інформацією, загалом на Дніпропетровщині загинули семеро людей, 35 постраждали.

Уранці 19 квітня по всіх регіонах України була оголошена ракетна небезпека. Дніпропетровщина, зокрема обласний центр, зазнала російської ракетної атаки. У Дніпропетровській ОВА повідомили, що після атаки в Дніпрі горить п'ятиповерхівка, вона частково зруйнована. Згодом місцева влада уточнила, що в місті пошкоджені 6 багатоповерхівок і два приватні будинки, три навчальні заклади, 7 адміністративних та офісна будівлі, ринок, магазини і торговельні павільйони, готель, СТО, а також майже 50 авто.

На Криворіжжі був пошкоджений інфраструктурний об'єкт, також повідомлялося про руйнування на Синельниківщині.

Також є жертви та травмовані в інших районах Дніпропетровщини.

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні верифікували дані про загибель в Україні 10 810 цивільних людей, поранення 20 556 – від початку повномасштабного вторгнення РФ. В організації припускають, що кількість жертв серед цивільних осіб є набагато вищою.

ОВА: сили РФ завдали ракетного удару по Одещині – поранена людина, є пошкодження інфраструктури

Російські війська знову атакували ракетами Одещину – поранена людина, пошкоджена припортова інфраструктура, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

«Є пошкодження припортової інфраструктури. Наразі відомо про одного постраждалого. Чоловіка з осколковим пораненням госпіталізовано», – написав він у телеграмі.

Вдень 19 квітня в Одеській області була оголошена повітряна тривога, у соцмережах писали про звуки вибухів в обласному центрі.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні верифікували дані про загибель в Україні 10 810 цивільних людей, поранення 20 556 – від початку повномасштабного вторгнення РФ. В організації припускають, що кількість жертв серед цивільних осіб є набагато вищою.

СБУ: працівники заводу на Харківщині планували передати РФ секретну документацію

У Харківській області затримали інженерів-конструкторів, які намагалися передати російській стороні документацію зі стратегічного підприємства – про це заявила Служба безпеки України 19 квітня.

За повідомленням, затримання відбулося в співпраці із керівництвом підприємства.

«У результаті спецоперації на Харківщині нейтралізовано ворожу агентурну групу, яка намагалась передати в Росію таємну документацію із місцевого стратегічного заводу. Серед затриманих – очільник конструкторського бюро та заступник керівника цеху промислового підприємства», – заявляє пресслужба відомства.

СБУ додає, що російську сторону цікавили схеми, креслення та інструкції з виробництва парових турбін, а також комплектуючих до них. Такі турбіни не виготовляються в Росії, до повномасштабного вторгнення російська сторона закуповувала їх на харківському підприємстві:

«Наявні в Росії агрегати майже вичерпали свій ресурс і гостро потребують заміни чи капітального ремонту. Тож науково-технічні досягнення нашої держави потрібні були агресору для забезпечення безперервної роботи парових установок на об’єктах «Росатома». Також – для модернізації російських ТЕС та ГЕС, щоб продовжити безперебійне постачання електрики, у тому числі на заводи військово-промислового комплексу РФ».

Керівником групи слідство називає мешканця Харкова, колишнього бізнес-партнера місцевого заводу. Стверджується, що учасники групи мали викрасти документи, відцифрувати їх та в електронному вигляді передати до Росії.

Правоохоронці також нібито виявили у організатора групи понад 5 мільйонів у гривневому еквіваленті, які він, ймовірно, отримав за співпрацю з Росією.

Фігурантам повідомили про підозру в державній зраді, вчиненій у групі осіб. У разі обвинувального вироку їм загрожує довічне позбавлення волі.

Правоохоронці не називають підприємство, про яке йдеться. Одним із найбільшим турбінобудівних підприємств є «Українські енергетичні машини» («Турбоатом»). За даними медіа, воно продавало продукцію до Росії після 2014 року.

На 19 квітня Офіс генерального прокурора зафіксував 17 092 злочини проти національної безпеки в Україні, з них 3 254 – за статтею про державну зраду.

Росія втратила важкий бомбардувальник Ту-22МЗ: обстрілів України поменшає?

Вранці 19 квітня під час чергового масованого ракетно-дронного обстрілу України в Ставропольському краї РФ впав бомбардувальник-ракетоносець Ту-22М3. Про це заявив губернатор краю Володимир Володимиров у своєму телеграм-каналі, опублікувавши фото уламків літака у полі.

«За оперативними даними, руйнувань і жертв немає, льотчики катапультувалися», – написав він.

Щонайменше один льотчик, за словами Володимирова, загинув. Через деякий час російське Міноборони додало, що літак упав у безлюдній місцевості «після виконання бойового завдання під час повернення на аеродром базування», а причиною краху стала нібито технічна несправність.

Проте командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук у своєму телеграм-каналі заявив, що аварія повітряного судна – робота Повітряних сил та ГУР Міноборони України.

«Вперше зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил у взаємодії з Головним управлінням розвідки знищили далекий стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 – носій крилатих ракет Х-22, якими російські терористи б'ють по мирних українських містах», – заявив він.

Спікер ГУР Андрій Юсов в ефірі програми «Свобода Ранок» повідомив, що операція була «певним повтором» операції відомства зі знищення літака ДРЛО А-50 над територією РФ місяць тому – тільки цього разу відстань була ще більшою, близько 300 кілометрів.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

«Ще один приклад повної зневаги до людського життя» – в ООН відреагували на удар РФ по Дніпру

Гуманітарна координаторка ООН в Україні Деніз Браун «рішуче засудила» російські ракетні атаки по Дніпру та області, внаслідок якої загинули й поранені десятки людей.

Вона зауважила, що ракетна атака сталася «лише за два дні після нищівних ударів по Чернігову на півночі країни. І знову повідомляється, що серед загиблих – діти».

«Ці атаки є ще одним прикладом повної зневаги до людського життя і заслуговують на найбільший осуд. Мирні жителі та цивільна інфраструктура захищені за нормами міжнародного гуманітарного права», – наголосила Браун.

Уранці 19 квітня по всіх регіонах України була оголошена ракетна небезпека. Дніпропетровщина, зокрема обласний центр, зазнала російської ракетної атаки. У Дніпропетровській ОВА повідомили, що після атаки в Дніпрі горить п'ятиповерхівка, вона частково зруйнована. На Криворіжжі був пошкоджений інфраструктурний об'єкт, також повідомлялося про руйнування на Синельниківщині.

У Дніпрі, за останніми даними, загинули двоє людей, ще 24 поранені. Також є жертви та травмовані в інших районах Дніпропетровщини.

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні верифікували дані про загибель в Україні 10 810 цивільних людей, поранення 20 556 – від початку повномасштабного вторгнення РФ. В організації припускають, що кількість жертв серед цивільних осіб є набагато вищою.

Артилеристи ЗСУ б'ють по противнику на лівому березі Дніпра та прикривають піхоту (відео)

З окупованого берега Дніпра російські військові часто обстрілюють прилеглі села, завдаючи нових руйнувань та поранень цивільним. Артилерійський дивізіон САУ 2С1 «Гвоздика» 37-ї бригади морської піхоти, завдання яких, вражати різноманітні цілі, аби прикривати свою піхоту та знищувати техніку, укріпрайони, живу силу противника. Морпіхам постійно доводиться контролювати ситуацію в небі, адже російські БПЛА постійно розвідують ситуацію на цьому напрямку та намагаються вразити позиції українських бійців різноманітними засобами: від FPV-дронів до контрбатарейної боротьби. Кореспондент Радіо Свобода побував на бойовій позиції морпіхів, щоб наживо побачити, як ведеться управління артилерійським боєм і сама бойова робота.

Атака на Дніпро та область: жертви, наслідки та «вендета» (фотогалерея)

Вранці 19 квітня військові РФ масовано атакували Дніпро та область, повідомила місцева влада. Зараз відомо про 8 загиблих, серед яких двоє дітей, і понад 20 поранених у Дніпрі, Синельниківському районі та Кривому Розі. Крім того, додали, що є влучання, пошкодження будинків та об’єктів цивільної інфраструктури.

Парламентарі країн Балтії направили спільного листа до Конгресу США із закликом схвалити допомогу Україні

Голови парламентів Естонії, Латвії та Литви направили спільного листа до Конгресу США із закликом схвалити пакет допомоги Україні, який був заблокований прихильниками жорсткої лінії в Республіканській партії, які хочуть прив'язати питання внутрішньої політики, такі як імміграція, до рішення про зовнішню допомогу.

«Європа робить історичні кроки для зміцнення своєї обороноздатності, але це неминуче вимагає часу – часу, якого Україна не має .Саме тому допомога США є незамінною на цьому вирішальному етапі», – йдеться в листі, адресованому спікеру Палати представників Майку Джонсону.

Спікери висловили сподівання, що Конгрес США ухвалить правильне рішення і затвердить пакет допомоги Києву, оскільки «підтримка України – це інвестиція в спільне безпечне майбутнє».

Очікується, що Палата представників США 20 квітня розгляне питання надання Україні нової військової допомоги на суму близько 61 мільярда доларів.

Директор ЦРУ Вільям Бернс 18 квітня попередив американських законодавців, що, в разі якщо США не нададуть військової підтримки, Україна може програти війну проти Росії до кінця року.

У березні керівники американської розвідки попереджали американських законодавців, що затримка з наданням військової допомоги Україні дозволить Росії захопити більше української території. Якщо Україні не буде виділена допомога, то «ми побачимо нові Авдіївки», заявляв тоді очільник ЦРУ, маючи на увазі відступ української армії з Авдіївки після багатомісячної оборонної операції.

Президент України Володимир Зеленський цього місяця заявляв, що в разі, якщо Конгрес США не схвалить військову допомогу для протистояння вторгненню Росії, Україна «програє війну».

Мінреінтеграції: з Росії повернули депортовану 17-річну дівчину

До України вдалося повернути ще одну неповнолітню, вивезену до Росії, повідомляє Міністерство з реінтеграції тимчасово окупованих територій 19 квітня.

За повідомленням, дівчина на ім’я Мирослава втратила батьків у 2014 році. Півтора року тому, всупереч власному бажанню, її відправили з окупованої території України до Росії.

«Жила у гуртожитку і по суті була покинута напризволяще. Тим часом намагалася знайти хоч когось, хто міг би підтримати та допомогти. Інформація про місце її перебування надійшла в Україну від небайдужих людей», – заявляє урядове відомство.

Поверненням дівчини займалися представники міністерства разом із організацією Українська мережа за права дитини в рамках проєкту «Шлях додому».

«Увесь час були з нею на зв’язку. В тому числі на маршруті слідування. Чотири доби важкої дороги й ось нарешті вона вже в Україні», – додає Мінреінтеграції.

Днями організація Save Ukraine повідомила про повернення з окупованих Росією українських територій ще шість українських дітей з їхніми сім’ями.

За даними розслідування російських видань «Верстка» і «Важные истории», щонайменше 285 вивезених із Донбасу дітей опинилися у всеросійській базі даних дітей-сиріт.

За офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували близько 20 тисяч дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно. Українські правозахисники наполягають, що дітей, силоміць переміщених із України, «сотні тисяч».

У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів – насильницьких депортацій та переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.

Повернути в Україну, за даними влади, поки що вдалося близько пів тисячі дітей.

Європейські праві політики закликали припинити допомогу Україні

Праві політики в Європі закликали припинити підтримку Заходом України у війні проти російських загарбників під час Європейської конференції національного консерватизму, яка завершилася в середу в Брюсселі.

Спроби мера Брюсселю закрити конференцію з міркувань безпеки викликали звинувачення у нападі на свободу слова.

Ракетний удар РФ: у Дніпрі зросло число постраждалих, пошкоджені шість багатоповерхівок

У Дніпрі число постраждалих зросло до 24 людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Раніше повідомлялося про 16 поранених.

За його словами, у найбільш пошкодженому будинку продовжуються аварійно-пошукові роботи. Голова ОВА уточнив, що в місті пошкоджені ще 5 багатоповерхівок і два приватні будинки, три навчальні заклади, 7 адміністративних та офісна будівлі, ринок, магазини і торговельні павільйони, готель, СТО, а також майже 50 авто.

Лисак додав, що у Синельниківському районі Дніпропетровщини пошкоджені понад 60 приватних осель, авто, знищена сонячна електростанція. Там семеро поранених – раніше було відомо про двох травмованих.

Уранці 19 квітня по всіх регіонах України була оголошена ракетна небезпека. Дніпропетровщина, зокрема обласний центр, зазнала російської ракетної атаки. У Дніпропетровській ОВА повідомили, що після атаки в Дніпрі горить п'ятиповерхівка, вона частково зруйнована. На Криворіжжі був пошкоджений інфраструктурний об'єкт, також повідомлялося про руйнування на Синельниківщині.

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні верифікували дані про загибель в Україні 10 810 цивільних людей, поранення 20 556 – від початку повномасштабного вторгнення РФ. В організації припускають, що кількість жертв серед цивільних осіб є набагато вищою.

Німецька компанія Quantum-Systems GmbH відкрила завод дронів в Україні

Компанія Quantum-Systems GmbH відкрила завод дронів і центр розробки в Україні.

Як повідомила 18 квітня пресслужба компанії, новий завод стане другим підприємством компанії в Україні, очікується, що до кінця року на ньому працюватиме близько 100 людей. Також прогнозується, що нове підприємство збільшить виробничу потужність до 1000 безпілотників на рік, включаючи виробництво запасних частин.

Quantum Systems інвестує до шести мільйонів євро протягом наступних двох років.

Відкриття заводу відбулося 18 квітня за участі віцеканцлера Німеччини Роберта Хабеку та міністра стратегічного розвитку України Олександра Камишина.

Шмигаль заявив про «зрушення» у розблокуванні військової допомоги США

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про підсумки візиту до Сполучених Штатів, цитує пресслужба уряду 19 квітня.

Зокрема, він назвав одним із важливих результатів візиту «зрушення у питанні розблокування допомоги від США».

Також під час візиту українська делегація працювала над розблокуванням фінансової допомоги, питаннями американських інвестицій в українську економіку та використання російських заморожених активів.

«Ми нарешті побачили зрушення у питанні розблокування допомоги від США. Законопроект передбачає 61 мільярд доларів на підтримку України», – сказав Шмигаль.

Він уточнив, що 7,8 мільярда доларів із цієї суми є бюджетною підтримкою, ще понад 1,5 мільярда – економічною допомогою. Крім того Конгрес планує розглянути законопроєкт про конфіскацію заморожених російських активів на потреби України.

Читайте також: Директор ЦРУ попередив конгресменів про ризик для України програти війну в разі неухвалення допомоги

Прем’єр заявив, що провів зустрічі з очільниками демократів та республіканців у Конгресі: лідерами демократів у Палаті представників і Сенаті Гакімом Джеффрісом і Чаком Шумером, лідером республіканців у Сенаті Мітчелом МакКоннеллом, сенатором Роджером Вікером та українським кокусом у Сенаті.

«Ми отримали запевнення в підтримці законопроектів обома партіями. Очікуємо, що вже найближчим часом цей великий пакет допомоги від США буде проголосовано», – додав Шмигаль.

17 квітня республіканці в Палаті представників Конгресу США оприлюднили новий законопроєкт про пакет військової допомоги, який, серед іншого, передбачає надання Україні понад 60 мільярдів доларів.

Читайте також: Трамп заявив, що виживання України важливе для США

Спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що у Конгресі ввечері 20 квітня відбудеться голосування з приводу цього документу.

Президент США Джо Байден оголосив, що підпише окремі законопроєкти про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню після того, як їх підтримає Конгрес.

Президент України Володимир Зеленський цього місяця заявляв, що в разі, якщо Конгрес США не схвалить військову допомогу для протистояння вторгненню Росії, Україна «програє війну».

У Дніпрі 20 квітня оголосили днем жалоби за загиблими внаслідок удару РФ (фото)

У Дніпрі суботу, 20 квітня, оголошено днем жалоби за загиблими внаслідок ранкової російської атаки, повідомив мер Борис Філатов.

«Шановні дніпряни, повідомляю, що розпорядженням міського голови завтра в Дніпрі оголошено траур», – написав він у телеграмі.

За останніми даними влади, Дніпрі – двоє загиблих, у Синельниківському районі внаслідок ракетних ударів РФ загинули шестеро людей (серед них двоє дітей).

Усього по області поранення і травми отримали 29 людей.

Голова області Сергій Лисак повідомив, що діти – 14-річна дівчинка і хлопчики шести та восьми років – загинули у Синельниківському районі. Загалом там загинули шестеро цивільних.

Ще троє людей зазнали поранень у Кривому Розі, з них двоє госпіталізовані.

АРМА після заклику Мінкульту: продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений

У п’ятницю 19 квітня відбулося засідання Комісії з питань проведення конкурсного відбору юридичних осіб, які здійснюють реалізацію арештованих активів – про це заявило Агентство з розшуку, повернення та менеджменту активів 19 квітня.

Комісію очолює заступник голови АРМА Грігол Катамадзе, до неї входять представники Агентства, Міністерства юстиції та Міністерства економіки. Зокрема, на засіданні йшлося про продаж арештованих картин колишнього народного депутата Віктора Медведчука.

«Рішенням Комісії оголошено про початок конкурсу та визначено дату оголошення переможця – 9 травня 2024 року», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: «Майбах» та колекційні годинники Медведчука виставлять на продаж – АРМА

Зокрема, на засіданні Катамадзе повідомив, що АРМА надіслало листа до Міністерства культури та інформаційної політики із пропозицією залучення експертів до проведення експертизи щодо картин.

«У випадку встановлення в колекції картин, які становлять культурну цінність для держави, або визначення їх предметами музейного значення, Комісія Агентства може прийняти рішення щодо призупинення процедури продажу таких полотен», – заявляє АРМА.

Агентство пояснює з посиланням на голову комісії, що воно обирає не покупця, а юридичну особу на майданчику «Прозоро.Продажі», яка буде продавати актив.

Пресслужба АРМА також цитує заступника голови Комісії Станіслава Петрова, за словами якого, в разі виявлення у колекції картин, які становлять культурну цінність, Комісія ухвалить рішення щодо призупинення процедури їх продажу та вжиття заходів щодо їх збереження для держави.

Читайте також: Російська мережа впливу на чолі з Медведчуком. Про що свідчить викриття в Чехії?

«Сприяння для фахівців Мінкульту як з нашого боку, так і з боку майданчика для підготовки аукціону буде повне та всебічне», – додав Петров.

Напередодні Міністерство культури закликало АРМА провести експертизу робіт, вилучених у Медведчука, та передати цінні картини до українських музеїв, чиї колекції постраждали внаслідок війни або були викрадені під час окупації.

Зокрема, Мінкульт вказав на те, що протягом понад 20 років держава не виділяє бюджетні кошти на поповнення колекцій музеїв державної та комунальної власності. При цьому після початку російської агресії в 2014 році Музейний фонд України «втратив понад 1 700 000 предметів, які Росія викрала, знищила чи пошкодила».

Голова АРМА повідомила 17 квітня, що Агентство готує до реалізації 264 картини, що належали Віктору Медведчуку. За її словами, усі кошти від продажу полотен поповнять держбюджет України.

РФ: «виправдання тероризму» в театральній виставі розглядатиме військовий суд

У Росії прокурор затвердив обвинувальний акт у справі про «виправдання тероризму» щодо драматургині Світлани Петрійчук та режисерки Євгенії Беркович, справа передана до військового суду. Про це 19 квітня повідомив адвокат Сергій Бадамшин. Про передання справи до суду інформує також державне агентство «РИА Новости» з посиланням на прокуратуру Москви.

Петрійчук та Беркович перебувають під арештом у СІЗО з травня 2023 року. Їх звинувачують у публічному виправданні тероризму через виставу, поставлену Беркович за пʼєсою Петрійчук «Фініст Ясний Сокіл», – про росіянок, які поїхали до Сирії, щоб стати дружинами учасників угруповання «Ісламська держава».

Пʼєсу показували на сцені, вистава здобула дві «Золоті маски» – це найпрестижніша в Росії театральна нагорода. Арешт Беркович та Петрійчук неодноразово продовжувався, востаннє у квітні – до 4 травня. При цьому вони стверджували, що ніяких слідчих дій практично не відбувається.

Авторки заперечують звинувачення. На їхню підтримку виступили відомі культурні діячі. Правозахисники вважають їхнє переслідування політично вмотивованим.

За звинуваченням у виправданні тероризму може загрожувати позбавлення волі на строк до семи років. Справу розгляне військовий суд, оскільки, за російським законодавством, саме такі суди розглядають звинувачення, повʼязані зі злочинами терористичного спрямування.

Туск закликав польських фермерів відмовитися від блокування кордону з Україною

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав польських фермерів припинити блокування кордону з Україною на знак протесту – про це він заявив 18 квітня, повідомляють польські медіа.

Після саміту Європейської ради в Брюсселі Туск вказав на складне становище, в якому опинилася Україна після останніх російських атак, і закликав «всіх без винятку в Польщі не робити нічого, що може зашкодити Україні».

Туск наголосив, що польська влада не може допустити блокування переходів, незалежно від причин протестів:

«Ми не можемо жодним чином завдати шкоди Україні в ситуації, коли вирішується доля війни».

Він додав, що уряд може бути змушений ухвалити рішення для захисту польського кордону і прикордонні переходи.

Читайте також: СБУ: у Польщі затримали чоловіка, якого підозрюють у допомозі РФ готувати замах на Зеленського

«Я не думаю, що хтось порядний у Польщі хоче сьогодні послабити Україну, тому поки я розраховую на розсудливість і відмову від такої форми протесту», – сказав Туск.

Водночас голова уряду висловив думку, що «прямі заходи примусу» не знадобляться.

«Поки що селяни не зазнавали жодного поганого ставлення з боку поліції чи державних служб. Я хотів би, щоб так було й надалі», – запевнив прем’єр.

Він також запевнив, що його уряд готовий надалі підтримувати тих, хто не з власної вини зазнав збитків від війни між Росією та Україною.

Уранці 18 квітня польські фермери знову заблокували пункти пропуску «Корчова – Краковець» та «Медика – Шегині». Про це Радіо Свобода повідомив один із організаторів протесту, лідер осередку аграріїв «Підкарпатське ошукане село» Роман Кондрув.

За словами організатора, фермери домагаються зустрічі з премʼєр-міністром Дональдом Туском, щоб почути конкретику: що саме робить уряд для розвʼязання проблем аграріїв.

Глави МЗС країн G7 сповнені рішучості посилити протиповітряну оборону України – проєкт заяви

Міністри закордонних справ G7 сповнені рішучості «посилити можливості протиповітряної оборони України для порятунку життів і захисту критично важливої інфраструктури», йдеться в підсумковій заяві, опублікованій в п’ятницю.

«Ми висловлюємо нашу рішучість, зокрема, посилити можливості протиповітряної оборони України, щоб врятувати життя і захистити критично важливу інфраструктуру. Ми також працюватимемо з партнерами з цією метою. У цьому контексті ми високо цінуємо запропоновану Німеччиною Ініціативу негайних дій з протиповітряної оборони (IAAD)», – йдеться у заяві.

Вказується, що Росія має заплатити за шкоду та руйнування, які вона спричиняє Україні.

«Ми сповнені рішучості забезпечити повну відповідальність і підтримуємо Україну в отриманні компенсації за втрати, поранення і збитки, завдані внаслідок російської агресії. Ми вітаємо запуск Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України. Суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими доти, доки Росія не припинить свою агресію та не сплатить завдані нею збитки», – додають міністри.

Вони також привітали схвалення ЄС правових актів щодо надзвичайних доходів приватних осіб, які «безпосередньо випливають з іммобілізованих суверенних активів Росії, а також з метою вивчення шляхів максимізації вигоди для України, яка може бути отримана від цих доходів».

«Ми продовжимо вивчати всі можливі шляхи допомоги Україні в отриманні компенсації від Росії відповідно до наших правових систем та міжнародного права. На прохання лідерів ми продовжимо нашу роботу і надамо консультації напередодні саміту в Апулії (у червні - ред.)», – додається у заяві.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який перебував на Капрі під час зустрічі, заявив журналістам, що G7 визначила конкретні кроки, які допоможуть Україні посилити свою протиповітряну оборону. Однак він не надав подробиць.

Читайте також: Країни G7 «продовжать працювати» над шляхами застосування активів РФ на підтримку України

Зустріч на Капрі 17-19 квітня є першою з двох зустрічей міністрів закордонних справ G7, які відбудуться в Італії в 2024 році. Як повідомлялося, серед обговорюваних питань – ситуація на Близькому Сході, в Червоному морі а також відповідь на агресію Росії проти України.

Зеленський відвідав Донеччину – нагородив військових, оглянув фортифікації

Президент України Володимир Зеленський 19 квітня відвідав Донецьку область, повідомляють соцмережі глави держави.

«Відвідав наших захисників, які проходять лікування в медичній роті 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Поспілкувався з бійцями, відзначив державними нагородами. Дякую за службу і захист України! Наша держава пишається тим, що має таких воїнів», – йдеться в телеграм-каналі президента.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG