Доступність посилання

Сім'я молиться перед могилою загиблого українського воїна на Личаківському військовому кладовищі у Великодню неділю у Львові, 20 квітня 2025 року
Сім'я молиться перед могилою загиблого українського воїна на Личаківському військовому кладовищі у Великодню неділю у Львові, 20 квітня 2025 року

Live Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У «коаліції охочих» щодо України важке завдання – планувати без плану миру

Масштабна війна Росії проти України триває вже четвертий рік, а європейські союзники тим часом тихо формують «силу стримування» на випадок припинення вогню. Але без мирної угоди – і чітких зобов’язань – залишаються серйозні питання: що саме планується, коли й як?

Генштаб ЗСУ: у день «великоднього перемир’я» війська РФ здійснили понад 1880 обстрілів, на фронті було 96 боїв

Загалом протягом минулої доби на фронті зафіксовано 96 бойових зіткнень, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

За уточненою інформацією штабу, вчора, 20 квітня, у день «великоднього перемир’я» противник здійснив по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 1882 обстріли, зокрема 33 – із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 957 дронів-камікадзе.

На фронті найбільше російських атаку було на Покровському напрямку, де українські захисники зупинили 39 штурмових дій агресора в районах населених пунктів Суха Балка, Миролюбівка, Єлизаветівка, Лисівка, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Успенівка, Преображенка, Андріївка та Розлив.

На Торецькому напрямку противник здійснив 10 атак поблизу Дружби, Торецька та Леонідівки.

Російські війська також продовжують атаки на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Новопавліському та Оріхівському напрямках.

На Гуляйпільському і Придніпровському напрямках минулої доби боєзіткнень не відбулося.

На Курщині минулої доби війська РФ здійснили 184 обстріли, 17 з яких — із РСЗВ. Українські захисники зупинили 16 штурмових дій.

У звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) від 20 квітня заявили, що Російські війська нещодавно просунулися в Курську область і поблизу Торецька перед початком «великоднього перемир’я».

19 квітня Кремль поширив заяву Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». За його словами, російська сторона «зупиняє всі бойові дії з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня».

Попри це, президент Володимир Зеленський згодом повідомив, що, за даними головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, на деяких ділянках фронту тривають російські штурмові дії та веде вогонь російська артилерія.

WSJ: Київ цього тижня має відповісти на ідеї США щодо завершення війни, документ передали на зустрічі в Парижі

Україна перебуває під тиском, щоб відповісти цього тижня на низку ідей адміністрації Трампа щодо того, як припинити війну в Україні, включно з потенційним визнанням США анексії Криму Росією у 2014 році та виключенням Києва зі списку кандидатів на вступ до НАТО. Про це пише видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

За словами західних чиновників, ці ідеї були викладені в конфіденційному документі, представленому високопоставленими чиновниками адміністрації Трампа своїм українським колегам у Парижі в четвер. Вони також були представлені європейським високопосадовцям під час одноденної зустрічі.
Тепер США чекають на відповідь Києва, яка, як очікується, надійде на зустрічі американських, українських та європейських посадовців у Лондоні наприкінці цього тижня. Тоді, якщо американська, європейська та українська позиції збігатимуться, пропозиції можуть бути передані Москві.

Високопосадовець Держдепартаменту США в неділю назвав ідеї, представлені українцям, варіантами, які Київ повинен зважити, а не пропозицією «бери або залишай». Чиновник сказав, що «список потенційних варіантів» був наданий «для обговорення та відгуків». Речник Ради національної безпеки не відповів на запит про коментар.

Раніше держсекретар Марко Рубіо заявив, що адміністрація може призупинити свої переговорні зусилля, якщо протягом наступних кількох тижнів не буде досягнуто прогресу в ключових питаннях. Як пише видання, це було зроблено, щоб чинити тиск на Україну і Росію.

17 квітня у Парижі відбулися перемовини за участю України, США, Франції, Британії і Німеччини щодо завершення війни РФ в Україні. Наступний раунд перемовин запланований на цей тиждень в Лондоні.

Після цього, 19 квітня, Кремль раптово поширив заяву російського президента Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». Однак Україна і Росія обмінялися звинуваченнями у його порушенні.

Попри це, Україна запропонувала відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб із можливістю продовження. Президент України також зазначив, що дії України і надалі будуть дзеркальними – «на тишу будемо відповідати тишею, на захист від російських ударів будуть наші удари».

У Кремлі вже ввечері 20 квітня заявляли, що Путін не віддавав команди продовжувати «великоднє перемир’я» після опівночі 21 квітня.

У звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) зауважили, що дані NASА показують виявлені супутником аномалії тепла вздовж лінії фронту 20 квітня, що може свідчити про військову активність, але ISW не може незалежно перевірити конкретні повідомлення про порушення, зроблені російськими чи українськими джерелами.

Аналітики наголошують, що тимчасова – і особливо загальна – угода про припинення вогню по цивільній інфраструктурі вимагатиме надійних механізмів моніторингу, публічних і офіційних умов і чітко визначених часових рамок. У ISW вважають, що Кремль може продовжувати використовувати будь-які нечіткі майбутні угоди про припинення вогню, щоб приховати відмову Росії від пропозицій США та України щодо припинення вогню та звинуватити Україну в порушенні таких умов припинення вогню.

ОВА: на Черкащині через атаку РФ пошкоджений об’єкт інфраструктури

Через російську атаку дронами на Черкащині пошкоджений об’єкт інфраструктури, люди не постраждали, повідомив голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

«Однак унаслідок російської агресії пошкоджено об’єкт інфраструктури. Звернень від населення щодо пошкодження майна наразі немає. Обстеження території триває», – написав він у телеграмі.

На світанку Черкащина зазнала атаки дронів. За даними місцевої влади, сили та засоби ППО знищили вісім російських БпЛА.

Також російські війська вдосвіта атакували Миколаїв ракетами.Влада повідомила, що постраждалих та пошкоджень немає.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

В ООН змогли підтвердити, що з початку року в Україні через агресію Росії загинули 413 цивільних осіб, а понад 2000 поранені – у перші три місяці 2025 року кількість жертв зросла на 30% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Війська РФ вдосвіта ракетами атакували Миколаїв – влада

Російські війська вдосвіта атакували Миколаїв ракетами, повідомив мер міста Олександр Сєнкевич.

«Близько 4:57 ранку російський агресор атакував місто ракетами, тип встановлюється», – написав він у телеграмі.

За даними місцевої влади, постраждалих та пошкоджень немає.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

В ООН змогли підтвердити, що з початку року в Україні через агресію Росії загинули 413 цивільних осіб, а понад 2000 поранені – у перші три місяці 2025 року кількість жертв зросла на 30% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Генштаб ЗСУ оновив дані про втрати РФ у війні проти України

Росія від початку повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 941 770 своїх військових, зокрема 670 осіб – за останню добу. Такі дані станом на ранок 21 квітня наводить український Генштаб.

У командуванні також назвали втрати РФ у техніці:

  • танків – 10 679 (+2)
  • бойових броньованих машин – 22 273 (+2)
  • артилерійських систем – 26 659 (+10)
  • РСЗВ – 1 368
  • засоби ППО – 1 139
  • літаків – 370
  • гелікоптерів – 335
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 33 270 (+30)
  • крилатих ракет – 3 148
  • кораблів/катерів – 28
  • підводних човнів – 1
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 45 324 (+50)
  • спеціальної техніки – 3 859 (+1)

Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих.

Розвідка Великої Британії 5 березня заявила, що Росія від початку 2025 року, ймовірно, втратила приблизно 90 тисяч військових убитими і пораненими у війні проти України.

«Від моменту вторгнення в Україну Росія, ймовірно, загалом зазнала приблизно 875 000 жертв. Середньодобові втрати росіян протягом лютого 2025 року становили 1255 осіб, згідно з даними Генштабу України, що є найнижчим середньодобовим показником із серпня 2024 року», – йдеться в повідомленні.

Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.

Після доповіді про порушення РФ перемир’я Зеленський заявив, що дії України будуть дзеркальними

Після доповіді головнокомандувача Збройних Сил України Олександра Сирського про порушення Росією оголошеного нею перемир’я президент України Володимир Зеленський заявив, що дії України і надалі залишатимуться дзеркальними.

«Цього дня Москві не вистачило, щоб відповісти як на пропозицію повного припинення вогню на наступні 30 діб після Великодня, так і на пропозицію продовжити хоча б тишу в небі щодо цивільної інфраструктури та утриматись від ударів ракетами й дронами. Характер українських дій і надалі залишатиметься дзеркальним: на тишу будемо відповідати тишею, на захист від російських ударів будуть наші удари. Дії завжди красномовніші, ніж слова», – написав він у телеграмі.

За даними Зеленського, загальна кількість порушень російською армією російської ж обіцянки тиші за добу, 20 квітня – 2935: найбільше обстрілів і штурмових дій було на Покровському напрямку, на Курському напрямку також не поширилася російська обіцянка повної тиші.

Загалом по фронту відбулося 96 російських штурмових дій, 1882 обстріли наших позицій, і зокрема 812 з важкого озброєння, більш ніж 950 разів застосовувалися російські FPV-дрони, повідомив президент.

Перед цим, попри повідомлення про порушення перемир’я, Зеленський сказав, що Україна пропонує відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб із можливістю продовження.

«Якщо Росія не погодиться на такий крок, це буде доказом, що вона хоче робити й надалі тільки те, що знищує життя людей і продовжує війну», – підсумував президент.

У Держдепі США закликали продовжити дію «великоднього перемир’я». На заяву Зеленського у Москві не відреагували, а у відповідь на заклик Вашингтона заявили, що Київ начебто «не дотримувався режиму тиші».

У звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) зауважили, що дані NASА показують виявлені супутником аномалії тепла вздовж лінії фронту 20 квітня, що може свідчити про військову активність, але ISW не може незалежно перевірити конкретні повідомлення про порушення, зроблені російськими чи українськими джерелами.

Аналітики наголошують, що тимчасова – і особливо загальна – угода про припинення вогню по цивільній інфраструктурі вимагатиме надійних механізмів моніторингу, публічних і офіційних умов і чітко визначених часових рамок. У ISW вважають, що Кремль може продовжувати використовувати будь-які нечіткі майбутні угоди про припинення вогню, щоб приховати відмову Росії від пропозицій США та України щодо припинення вогню та звинуватити Україну в порушенні таких умов припинення вогню.

ISW: Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного затяжного конфлікту з НАТО

Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Кремль продовжує використовувати наративи, які російські офіційні особи неодноразово використовували для виправдання вторгнення Росії в Україну з метою подальшої мілітаризації російського суспільства в довгостроковій перспективі – ймовірно, готуючись до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО», – йдеться у звіті.

Аналітики зауважують, що 20 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив ЄС у розпалюванні «неонацистської ідеології» в Європі та заявив, що Росія «докладе всіх зусиль, щоб ця ідеологія не піднімала голову», і знищить нацизм «раз і назавжди».

У ISW зазначають, що заяви Лаврова є частиною давніх зусиль Кремля, спрямованих на використання внеску Радянського Союзу у перемогу над нацистською Німеччиною та ширших міфів про Велику Вітчизняну війну, а також на очорнення Європи і НАТО – ці зусилля спрямовані на посилення негативних настроїв серед населення Росії та підтримку мілітаризації російського суспільства в довгостроковій перспективі.

Кремль і раніше апелював до міфів Великої Вітчизняної війни, щоб переконати російське населення в тому, що їхні зростаючі соціальні та економічні жертви на користь російських військових зусиль в Україні допоможуть досягти переконливої перемоги, пишуть аналітики.

Президент Росії Володимир Путін та інші високопосадовці Кремля регулярно використовують розпливчастий термін «денацифікація» для закликів до зміни режиму в Україні та встановлення проросійського маріонеткового уряду, а заяви про те, що нібито нацисти контролюють український уряд, Путін використав для виправдання повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.

У ISW додають, що Кремль все частіше застосовує ту ж тактику, яку він використовував проти України, щодо Фінляндії та колишніх радянських республік, включаючи Естонію та Молдову, щоб виправдати свої спроби контролювати незалежні країни та створити інформаційні передумови для можливої майбутньої російської агресії.

У Кремлі 3 березня заявили, що Росія «продовжує спеціальну військову операцію (так РФ називає війну проти України), щоб досягти всіх тих цілей, які були поставлені від самого початку». Росія раніше метою «спецоперації» називала «демілітаризацію і денацифікацію України».

Війна без Starlink: ЗСУ вразливі без супутникового інтернету?

Ось уже понад три роки українська армія активно використовує супутниковий інтернет, щоб протистояти Росії у війні. Цього разу проєкт Української служби Радіо Свобода «Донбас Реалії» розбирається у тому, чому Starlink – такий важливий для України на полі бою? Що говорять про нього військові і чи є альтернатива для його заміни, якщо супутниковий інтернет для України відключать?

Цей текст – фрагмент щотижневої програми «Донбас Реалії». Увесь випуск у відеоформаті ви можете переглянути нижче:

Трамп сподівається, що Україна і Росія укладуть угоду наступного тижня

Президент США Дональд Трамп у пості у соцмережі Truth висловив сподівання, що Україна і Росія укладуть угоду наступного тижня.

Він також додав, що після цього обидві країни «почнуть робити великий бізнес зі США, які процвітають, і зароблять статки».

Раніше, 18 квітня, перед відльотом із Парижа, де відбулися перемовини за участю України, США, Франції, Британії і Німеччини, Рубіо зазначив, що США очікують результату перемовин щодо завершення війни РФ в Україні «у найближчі дні, не тижні», і якщо цього не станеться, вони будуть змушені зосередитися на інших пріоритетах.

Президент США Дональд Трамп раніше вже заявляв, що очікує почути позицію Росії щодо припинення вогню до кінця тижня.

У Кремлі після цього заявили про досягнення «певного прогресу» в переговорах про можливе мирне врегулювання для припинення війни Росії в Україні.\19 квітня Кремль поширив заяву Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». За його словами, російська сторона «зупиняє всі бойові дії з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня». Водночас, додав Путін, російські війська мають бути готові відбивати «можливі порушення перемир’я».

Президент України Володимир Зеленський зранку 20 квітня повідомив, що російські військові не дотримуються припинення вогню на 30 годин, проголошеного лідером РФ Володимиром Путіним удень 19 квітня.

Міністерство оборони Росії заявило 20 квітня, що ЗСУ здійснили спроби атак у районах Сухої Балки та Богатиря на Донеччині.

Генштаб: на фронті відбулось понад 80 боєзіткнень, Росія «інтенсивно» атакувала на Покровському напрямку

Від початку доби 20 квітня на фронті відбулось 86 бойових зіткнень, йдеться в оперативному зведенні Генерального штабу ЗСУ.

«Одинадцять штурмових дій загарбників зупинили українські воїни поблизу населених пунктів Надія, Мирне, Греківка, Катеринівка, Нове та Ямполівка на Лиманському напрямку. Одне боєзіткнення триває до цього часу», – йдеться у зведенні.

За даними Генштабу ЗСУ, на Сіверському напрямку сили РФ здійснили дві наступальні дії в районі Білогорівки та Івано-Дар’ївки.

«На Краматорському напрямку наші захисники відбили чотири спроби загарбників просунутися вперед у районі Часового Яру та у бік Ступочок і Білої Гори», – кажуть українські військові.

Українські військові зазначили, що «інтенсивно» армія РФ атакувала на Покровському напрямку.

«Впродовж дня ворог здійснив 36 наступальних дій. Активність російських окупантів фіксувалась в районах населених пунктів Суха Балка, Миролюбівка, Єлизаветівка, Лисівка, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Успенівка, Преображенка, Андріївка та Розлив. Дотепер тривають чотири боєзіткнення», – розповіли у зведенні.

Відомо також, що на Курському напрямку ЗСУ відбили 14 атак армії РФ.

«Ворог завдав 163 артилерійських обстрілів по населених пунктах та позиціях Сил оборони, зокрема 16 – із реактивних систем залпового вогню», – зазначили у ЗСУ.

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

9 квітня в інтерв’ю виданню LB.ua головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що новий наступ російських військ на Сумщину і Харківщину «фактично вже розпочався».

19 квітня Кремль поширив заяву Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». За його словами, російська сторона «зупиняє всі бойові дії з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня».

Попри це, президент Володимир Зеленський згодом повідомив, що, за даними головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, на деяких ділянках фронту тривають російські штурмові дії та веде вогонь російська артилерія.

Захарова відповіла на пропозицію Держдепу США щодо продовження «перемир’я»

Держдепартамент США висловив сподівання на продовження режиму припинення вогню між Росією та Україною після Великодня, але речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Київ начебто «не дотримувався режиму тиші».

«Причому використовували на Банковій для порушення перемир’я американські ж озброєння HIMARS. Але це не випадковість, а закономірність, адже під час мораторію на завдання ударів по ПЕК Зеленський, який на нього погодився, прицільно бив по цивільній енергетичній інфраструктурі», – зазначила російська чиновниця.

Водночас президент України Володимир Зеленський зазначив, що російські військові від початку доби 20 квітня понад 2 тисячі разів порушили російське «перемир’я» щодо припинення війни і запропонував продовжити режим тиші ще як мінімум на 30 днів.

Раніше у Держдепі США закликали продовжити дію «великоднього перемир’я», оголошеного президентом РФ Володимиром Путіним.

У Кремлі кажуть, що президент РФ Володимир Путін не віддавав команди продовжувати «великоднє перемир’я» після опівночі 21 квітня. Відповідну заяву зробив прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков.

19 квітня Кремль поширив заяву Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». За його словами, російська сторона «зупиняє всі бойові дії з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня». Водночас, додав Путін, російські війська мають бути готові відбивати «можливі порушення перемир’я».

Президент України Володимир Зеленський зранку 20 квітня повідомив, що російські військові не дотримуються припинення вогню на 30 годин, проголошеного лідером РФ Володимиром Путіним удень 19 квітня.

Міністерство оборони Росії заявило 20 квітня, що ЗСУ здійснили спроби атак у районах Сухої Балки та Богатиря на Донеччині.

Україна пропонує продовжити перемир’я щонайменше на 30 діб – Зеленський

Російські військові від початку доби понад 2 тисячі разів порушили російське «перемир’я» щодо припинення війни, зазначив президент Володимир Зеленський.

«Було вже 67 російських штурмів проти наших позицій на різних напрямках, і найбільше – на Покровському. 1355 російських обстрілів, з них 713 – важке озброєння, 673 застосування росіянами FPV», – наголосив президент.

За його словами, на всіх основних напрямках фронту, Росія не дотрималась «перемир’я».

«Не вистачило Росії й майже всього дня, щоб відповісти на нашу українську пропозицію повної тиші, починаючи від зараз, із Великодня, і на 30 діб», – каже глава держави.

Водночас, Зеленський каже, що 20 квітня не було повітряних тривог в Україні.

«Отже, це формат тиші, яка досягнута і яку найлегше продовжити. Україна пропонує відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб із можливістю продовження. Якщо Росія не погодиться на такий крок, це буде доказом, що вона хоче робити й надалі тільки те, що знищує життя людей і продовжує війну», – підсумував президент.

У Кремлі кажуть, що президент РФ Володимир Путін не віддавав команди продовжувати «великоднє перемир’я» після опівночі 21 квітня. Відповідну заяву зробив прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков.

19 квітня Кремль поширив заяву Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». За його словами, російська сторона «зупиняє всі бойові дії з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня». Водночас, додав Путін, російські війська мають бути готові відбивати «можливі порушення перемир’я».

Президент України Володимир Зеленський зранку 20 квітня повідомив, що російські військові не дотримуються припинення вогню на 30 годин, проголошеного лідером РФ Володимиром Путіним удень 19 квітня.

Міністерство оборони Росії заявило 20 квітня, що ЗСУ здійснили спроби атак у районах Сухої Балки та Богатиря на Донеччині.

У Держдепі США закликали продовжити дію «перемир’я», оголошеного Росією

У Держдепі США закликали продовжити дію «великоднього перемир’я», оголошеного президентом РФ Володимиром Путіним.

«Ми бачили оголошення президента Путіна про тимчасове припинення вогню у зв'язку з Великоднем. Ми як і раніше віддані досягненню повного та всеосяжного припинення вогню», – сказав речниця Держдепартаменту в заяві, надісланій електронною поштою в неділю, яку цитує Reuters.

Речниця Держдепу наголосила, що США «вітали б, якщо припинення вогню продовжилось».

У Кремлі кажуть, що президент РФ Володимир Путін не віддавав команди продовжувати «великоднє перемир’я» після опівночі 21 квітня. Відповідну заяву зробив прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков.

19 квітня Кремль поширив заяву Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». За його словами, російська сторона «зупиняє всі бойові дії з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня». Водночас, додав Путін, російські війська мають бути готові відбивати «можливі порушення перемир’я».

Президент України Володимир Зеленський зранку 20 квітня повідомив, що російські військові не дотримуються припинення вогню на 30 годин, проголошеного лідером РФ Володимиром Путіним удень 19 квітня.

Міністерство оборони Росії заявило 20 квітня, що ЗСУ здійснили спроби атак у районах Сухої Балки та Богатиря на Донеччині.

ДСНС: на Харківщині підірвався автомобіль пожежників, постраждали лісники

У Харківській області підірвався пожежний автомобіль лісгоспу, йдеться у повідомленні Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

«У Балаклійському лісництві під час гасіння масштабної пожежі на вибухонебезпечному предметі підірвався пожежний автомобіль лісового господарства. Постраждали двоє лісників (гостра реакція на стрес)», – зазначили рятувальники.

За даними ДСНС, пожежа охопила 290 га хвойної підстилки та 20 га очерету. Станом на 17:00 триває горіння на площі 30 га.

«На місці працюють 105 рятувальників, 34 одиниці техніки ДСНС, 8 піротехнічних розрахунків та працівники лісового господарства», – підсумували у відомстві.

Дії Росії після опівночі покажуть «справжнє» ставлення Росії до мирних зусиль США – Сибіга

Росія ігнорує заклик України щодо продовження «перемир’я», яке 19 квітня оголосив президент РФ Володимир Путін, зазначив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

«Дії Росії після опівночі, завтра та протягом тижня покажуть справжнє ставлення Росії до мирних зусиль США та пропозиції 30-денного повного припинення вогню. Вони продемонструють, чи серйозно Росія ставиться до миру, чи вчорашні заяви Путіна були просто маніпуляціями», – наголосив він.

За словами міністра, Україна й досі не почула відповідь РФ на пропозицію продовжити припинення вогню на 30 днів.

«Головне питання полягає в тому, що вчора Україна запропонувала продовжити режим припинення вогню після опівночі. Ми готові до 30-денної повної тиші, якщо Росія взаємно до цього готова. Але відповіді з Москви ми так досі і не почули», – написав глава МЗС.

Також він зазначив, що попри зниження бойової активності на фронті, сили РФ все одно продовжують атакувати позиції ЗСУ. Тому Україна реагує «належним чином», зазначив Сибіга.

«Попри деяке зниження бойової активності вчора та сьогодні, російські війська продовжують атакувати українські позиції. Україна реагує належним чином і відповідально, і ми відповідаємо взаємністю як на вогонь, де він виникає, так і на тишу, де вона зберігається», – зазначив Сибіга.

У Кремлі кажуть, що президент РФ Володимир Путін не віддавав команди продовжувати «великоднє перемир’я» після опівночі 21 квітня. Відповідну заяву зробив прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков.

19 квітня Кремль поширив заяву Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». За його словами, російська сторона «зупиняє всі бойові дії з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня». Водночас, додав Путін, російські війська мають бути готові відбивати «можливі порушення перемир’я».

Президент України Володимир Зеленський зранку 20 квітня повідомив, що російські військові не дотримуються припинення вогню на 30 годин, проголошеного лідером РФ Володимиром Путіним удень 19 квітня.

Міністерство оборони Росії заявило 20 квітня, що ЗСУ здійснили спроби атак у районах Сухої Балки та Богатиря на Донеччині.

У Кремлі кажуть, що Путін не віддавав команди продовжувати «великоднє перемир’я»

У Кремлі кажуть, що президент РФ Володимир Путін не віддавав команди продовжувати «великоднє перемир’я» після опівночі 21 квітня. Відповідну заяву зробив прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков.

Водночас, за словами президента Володимира Зеленського, на фронті зберігається тенденція збільшення використання силами РФ важкого озброєння. На Торецькому напрямку ЗСУ потрапили в російську засідку, є загиблі, розповів Зеленський.

«Російські військові, які це вчинили, будуть знищені», – наголосив президент.

19 квітня Кремль поширив заяву Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». За його словами, російська сторона «зупиняє всі бойові дії з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня». Водночас, додав Путін, російські війська мають бути готові відбивати «можливі порушення перемир’я».

Президент України Володимир Зеленський зранку 20 квітня повідомив, що російські військові не дотримуються припинення вогню на 30 годин, проголошеного лідером РФ Володимиром Путіним удень 19 квітня.

Міністерство оборони Росії заявило 20 квітня, що ЗСУ здійснили спроби атак у районах Сухої Балки та Богатиря на Донеччині.

Удар по Констянтинівці: з-під завалів вилучили тіла чоловіка і жінки – ДСНС

Рятувальники вилучили тіла двох людей з-під завалів будинку у Констянтинівці на Донеччині, йдеться у повідомленні Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

«Вчора (19 квітня – ред.) окупанти завдали удару по житловому сектору міста, спричинивши руйнування приватного житлового будинку. Під час розбору завалів ворог неодноразово обстрілював місце проведення робіт, через що роботи доводилося призупиняти. Сьогодні зранку з-під завалів було вилучено тіла загиблих чоловіка та жінки», – зазначили рятувальники.

Відомо, що на місці події працювали рятувальники, парамедики Національної поліції та представники Костянтинівської міської військової адміністрації (МВА).

Раніше, 19 квітня, сили РФ завдали авіаударів по Костянтинівці на Донеччині, було відомо про одну поранену людину.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Зеленський: на Торецькому напрямку ЗСУ потрапили в російську засідку, є загиблі

На фронті зберігається тенденція збільшення використання силами РФ важкого озброєння, зазначив президент Володимир Зеленський.

«Від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 – саме з важкого озброєння. Зафіксовані вже більш ніж чотири сотні застосувань FPV росіянами», – наголосив президент.

За його даними, «найбільше» бойової активності у Великдень – на Покровському напрямку.

«Також виявилися пустими путінські слова про «припинення вогню» для Курської області, Сіверського та інших напрямків на Донеччині», – зазначив Зеленський.

На Торецькому напрямку ЗСУ потрапили у російську засідку, є загиблі, розповів Зеленський.

«Російські військові, які це вчинили, будуть знищені», – наголосив президент.

Також президент повторив, що українська армія діє й буде діяти надалі абсолютно дзеркально.

«Цей Великдень однозначно довів, що єдиним джерелом війни та причиною її затягування є Росія. Ми готові рухатися до миру й повного, безумовного та чесного припинення вогню, яке може тривати щонайменше 30 днів, але відповіді Росії щодо цього досі немає. Ситуація на фронті демонструє, що потрібен тиск на Москву та справжній контроль за діями окупаційного контингенту, щоб тиша запанувала»,– підсумував він.

19 квітня Кремль поширив заяву Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». За його словами, російська сторона «зупиняє всі бойові дії з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня». Водночас, додав Путін, російські війська мають бути готові відбивати «можливі порушення перемир’я».

Президент України Володимир Зеленський зранку 20 квітня повідомив, що російські військові не дотримуються припинення вогню на 30 годин, проголошеного лідером РФ Володимиром Путіним удень 19 квітня.

На фронті від початку доби відбулось 45 бойових зіткнень – Генштаб

Від початку доби, 20 квітня, на фронті відбулось 45 бойових зіткнень, йдеться в оперативному зведенні Генерального штабу ЗСУ.

«На Лиманському напрямку відбулося два боєзіткнення поблизу Надії та Мирного. На Краматорському напрямку противник чотири рази атакував у районах Часового Яру та у бік Ступочок і Білої Гори. Наразі триває одне боєзіткнення», – йдеться у зведенні.

Водночас, «висока» активність сил РФ зберігається на Покровському напрямку, кажуть у зведенні.

«Двадцять разів за сьогодні розпочиналися зіткнення різної інтенсивності поблизу населених пунктів Суха Балка, Миролюбівка, Єлизаветівка, Лисівка, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Єлизаветівка, Успенівка, Преображенка, Андріївка та Розлив. Два боєзіткнення тривають дотепер», – кажуть у Генштабі.

Крім того, за даними ЗСУ, тричі армія РФ намагалась просунутися до позицій українських підрозділів у районах Малої Токмачки та Степового на Оріхівському напрямку, отримали відсіч.

«На Курщині українські захисники відбивають три атаки загарбників, всього на даний час вже зафіксовано 12 боєзіткнень. Ворог здійснив 100 артилерійських обстрілів, зокрема сім – із реактивних систем залпового вогню», – зазначили у Генштабі.

На Харківському, Куп’янському, Сіверському, Гуляйпільському та Придніпровському напрямках армія РФ активних наступальних дій не проводила, підсумували у Генштабі.

19 квітня Кремль поширив заяву Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». За його словами, російська сторона «зупиняє всі бойові дії з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня». Водночас, додав Путін, російські війська мають бути готові відбивати «можливі порушення перемир’я».

Президент України Володимир Зеленський зранку 20 квітня повідомив, що російські військові не дотримуються припинення вогню на 30 годин, проголошеного лідером РФ Володимиром Путіним удень 19 квітня.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG