Գլխավոր դատախազը Ազգային ժողովում երեկվանից ներկայացնում է նախկին իշխանականին առնչվող քրեական գործերը:
Այդ խուզարկություններին զուգահեռ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հայտնեց, թե վարույթներ է նախաձեռնել ընտրակաշառք տալու, ստանալու և ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու դեպքերի առթիվ:
Փաշինյանը շարունակեց, թե Հայաստանի նախկին ղեկավարները թեկուզ հայտարարում են, որ իր հետ չեն ցանկանում բանավիճել, սակայն իրենց հարազատներին ուղարկում են ասուլիսների:
Այսօր Ազգային ժողով-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ Փաշինյանը մի քանի անգամ կրկնեց այս միտքը:
Հարավային Կովկասում ցանկացած էսկալացիա անընդունելի է. պետդեպարտամենտը Հայաստանի վարչապետի ու ԱՄՆ պետքարտուղարի հեռախոսազրույցից մանրամասներ փոխանցեց:
Օրինագիծն ընդունվեց 64 կողմ, 7 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ:
Ինչո՞ւ գլխավոր դատախազը պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի հետևից չէր գնում խորհրդարան, երբ Աղազարյանը վարչապետ Փաշինյանի թիմում էր...
Իշխող ուժից հայտարարեցին, որ դեմ են քվեարկելու նախագծին:
Գյումրիում նախընտարական քարոզարշավի վերջին օրերին թեկնածուների՝ իրար ուղղված մեղադրանքներում ավելի ու ավելի հաճախ է հնչում հարևան պետության՝ Թուրքիայի անունը:
Վերջին միջադեպը տեղի է ունեցել մարտի 20 -ին:
Աբբաս Արաղչին այսօր հույս հայտնեց, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը հնարավորինս շուտ կստորագրեն խաղաղության համաձայնագիրը:
Խորհրդարանական ընդդիմության գնահատմամբ՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու թիմակիցները փորձում են Ռուսաստանի հետ վատթարացած հարաբերությունները վերականգնել: