Akadálymentes mód

A legfrissebb hírek

Heti kampány

Márki-Zay Péter Brüsszelben 2021. november 10-én
Márki-Zay Péter Brüsszelben 2021. november 10-én

A momentumos Hajnal Miklós szerint megtévesztők a Fidesz plakátjai, Márki-Zay szerint valahogyan haza kell jutniuk a választásra a külföldön élő magyaroknak, mert második szavazatuk döntő lehet.

Hajnal Miklós bejelentette a választási bizottságnál a fideszes képviselők plakátjait, mivel szerinte összetéveszthető a hivatalos állami kommunikációval utóbbiak „Előre menjünk, ne hátra!” felirata a plakátokon. Másik oldalról az sem lenne törvényes, ha az állam hónapokon át tartó, több tízmilliárdos kampányával tolná meg az egyik párt kampányát. Emellett az impresszum is hiányzik a fideszes plakátokról, így nem világos, hogy ki fizette ezeket.

Márki-Zay Péter miniszterelnök-jelölt nyugat-európai körúton kereste fel az ottani magyarokat. Az ATV műsorába Berlinből bejelentkezve közben arról is beszélt, hogy „akár telekocsival, akár chartergépekkel térjenek haza a Nyugat-Európában élő magyarok, hogy leadják mindkét szavazatukat április harmadikán, ugyanis ezen a félmillió magyaron múlhat a választás sorsa”.

Emellett a lengyel Gazeta Wyborczába írt cikkében meghívta a hasonlóan gondolkodó lengyeleket a március 15-i magyar ellenzéki tüntetésre a szabadság és a demokrácia nevében. Leírta, hogy hisz benne, hogy nem a Fidesz rendezvényeire szervezetten szállított lengyelek képviselik az egész országot. Orbán Viktor miniszterelnök nemrég Szlovéniába utazott, azóta szinte kizárólag egyszerű képeket posztol pár mondattal a közösségi médiában, vagy csak jelmondatokat.

Nem úgy tűnik, hogy sikerült volna megakadályozni a pusztán csak a közpénzes támogatásra utazó pártok indulását. 43 párt gyűjtheti jelenleg is az aláírásokat. Ezek jelentős része nem is különösebben töri magát azon, hogy működő pártnak tűnjön, megismerhető aktuális tevékenységüket a Telex gyűjtötte össze. Közben bemutatta országos listáját az épp főleg oltásellenességgel kampányoló Mi Hazánk párt is, jelentették be Facebookon.

Számos iskolában a Fidesz jelöltjei osztották ki az egy állami programban vásárolt laptopokat, írta szintén a lap. A Momentum bejelentette például Vitályos Eszter szentendrei jelölt hasonló akcióját, és a helyi választási bizottság el is marasztalta. De ezen túl semmi nem történt, még bírságot sem kell fizetnie a jelöltnek, az ilyesmit ugyanis a választási bizottság nem látta indokoltnak.

A nagy értékű korrupcióval és adócsalással vádolt, de szabadlábon lévő Simonka György visszavonul az országos politizálástól, de helyben folytatja, és a Fidesznek is tagja marad, tudta meg a 24.hu. Karácsony Gergely az Mfor.hu-nak adott interjújában elmondta, hogy marad főpolgármester, de mivel harminc napig lehet majd országgyűlési képviselő is közben, három törvényjavaslatot azért be fog nyújtani.

A NAV razziája a hajléktalanokat segítő Oltalom Karitatív Egyesületnél 2022. február 21-én
A NAV razziája a hajléktalanokat segítő Oltalom Karitatív Egyesületnél 2022. február 21-én

A NAV Iványi Gáborék hajléktalanokat segítő irodájánál razziázott, az esemény a kampány részévé vált.

Hétfőn nagy erőkkel kivonult a NAV a nemrég ellenzéki köztársaságielnök-jelöltként is felmerülő Iványi Gáborék hajléktalanokat segítő egyesületéhez, 250 millió forint körüli járuléktartozást gyanítva. Ezt valószínűleg nem kellett nagyon sokat nyomozni, Iványi Gáborék, azaz a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség (MET) protestáns egyház és az Oltalom Karitatív Egyesület eddig is nyíltan bevallotta, hogy egy jó ideig nem fizettek járulékokat bizonyos munkavállalóik után. Az ő érvük az, hogy szívesen kifizetik minden tartozásukat, ha a magyar állam hajlandó kifizetni azt a nagyjából 12 milliárd forintot, amivel viszont bírósági ítélet szerint tartoznak nekik.

Az ügy hátteréről itt olvashat bővebben. A MET számos szociális ellátóintézményt működtet, hajléktalanmelegedőket, idősotthonokat és iskolákat a legszegényebbek számára.

„Van tapasztalatom ebben, a rendszerváltás előtt az állampárt is házkutatásokkal igyekezett megfélemlíteni, üldözték az egyházakat” – mondta Iványi Gábor a HVG-nek. Később a NAV közölte az MTI-vel, hogy a házkutatás után úgy látják, hogy 2015 és 2019 között nem fizették be a munkavállalói járulékokat az Oltalom egyesületnél, ez pedig hárommilliárdos hiányt jelent már.

"A liberális múltjára emlékeztetem Orbánt"
please wait

Jelenleg nincs elérhető tartalom

0:00 0:03:20 0:00

Számos vezető ellenzéki politikus kiállt Iványi Gáborék mellett, politikai alapú támadásnak tartják a hatóság mostani, erőszakosabb fellépését. Márki-Zay Péter szerint Iványi Gábor „világ életében csak beletett a közösbe, nem elvett abból”, és nem fogják hagyni, hogy a kormány a hatóságokon keresztül próbálja őket megfélemlíteni. Az egyesült ellenzék vezetője egyébként a nyugati magyar diaszpóráknál kampányol épp, London után Németországot felkeresve.

Nem sikerült elsőre bejegyeztetni egy másik MSZP-t. Múlt hét végén jelentkezett a Nemzeti Választási Bizottságnál (NVB) a Magyar Szocialista Párt nevére nagyon hasonlító Magyar Szociális Párt, hogy indulnának a választásokon. A mikropárt elnöke korábban a KDNP-ben politizált, írta a Telex. A már 2019-ben is próbálkozó párt formai hibát vétett a mostani jelentkezéskor, de még fellebbezhetnek.

Gattyán György Megoldás Mozgalom nevű pártjának mátészalkai jelöltjét nem vették nyilvántartásba, miután ajánlásainak lesöprő többsége nem volt érvényes. Roland Alex jelölt 576 ajánlásából csak 148-at talált érvényesnek a helyi választási bizottság, vette észre a 24.hu. A Jászságban Pócs János újrázni készülő fideszes politikus aláírásgyűjtését kifogásolta a helyi roma nemzetiségi önkormányzat, erről itt írtunk bővebben. Elindult a parlament új ülésszaka is, ezúttal a miniszterelnök nélkül, Orbán Viktor ugyanis épp Szlovéniába látogatott.

Továbbiak betöltése

XS
SM
MD
LG