Президент США Дональд Трамп підписав указ про продовження роботи у США застосунку для коротких відео TikTok на 75 днів, заборону на діяльність якого підтримав Верховний суд Сполучених Штатів.
За його словами, протягом цього часу США не виконуватимуть закон, ухвалений Конгресом минулого року та підписаний колишнім президентом Джо Байденом.
Спілкуючись із журналістами в Овальному кабінеті 20 січня, Трамп відповів, чому змінив свою думку після спроби заборонити TikTok у 2020 році, і сказав, що «змушений ним користуватися».
Він висунув можливість створення спільного підприємства, яке керуватиме компанією, заявивши, що він шукає партнерства 50-50 між «Сполученими Штатами» та їх китайським власником ByteDance. Але він не надав жодних подробиць про те, як це може працювати.
18 січня соцмережа TikTok стала недоступною для американських користувачів за кілька годин до того, як набув чинності закон, який забороняє TikTok у Сполучених Штатах.
А вже 19 січня соцмережа заявила про відновлення роботи на території Сполучених Штатів. У TikTok назвали позицію Трампа підтримкою Першої поправки конституції США, що захищає свободу слова, і додали про плани працювати з ним, «над довгостроковим рішенням, яке дозволить зберегти TikTok у Сполучених Штатах».
Читайте також: Потенційна заборона TikTok. Що це означає для конкуренції США та Китаю?
Згідно із законом, соцмережа TikTok мала до 19 січня розірвати зв’язки зі своєю материнською компанією ByteDance, що базується в Китаї, або ж припинити свою діяльність у Сполучених Штатах, щоб «розвіяти побоювання, що вона становить загрозу нацбезпеці».
У США TikTok має близько 170 мільйонів підписників.
Влада США побоюється, що TikTok може передавати Китаю дані про американських користувачів. Згідно з китайським законом про контррозвідку 2014 року, компанії не можуть відмовлятися від збирання даних, необхідних для розслідування. Крім того, ухвалений у 2017 році закон про національну розвідку зобов’язує місцеві компанії співпрацювати з розвідувальними органами. При цьому юридично TikTok, як і ByteDance, зареєстрований на Кайманових островах, а його центральні офіси розташовані в Сінгапурі та Лос-Анджелесі.
За інформацією Bloomberg, китайська влада розглядає варіант передати управління TikTok у США Ілону Маску, щоб вивести її з-під заборони. У TikTok можливість продажу соцмережі Маску категорично відкидають.
Форум