Європі варто розглянути заборону соцмережі TikTok, вважає міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна. Про це він заявив 19 січня.
Таким чином Цахкна відреагував на зупинку роботи соцмережі в Сполучених Штатах.
«Протягом останніх років ми були свідками того, як TikTok поширював дезінформацію та був платформою для маніпуляцій на виборах. Крім того, його величезний збір даних, як відомо, становить серйозну загрозу безпеці», – заявив дипломат.
Він висловив думку, що «про заборону TikTok також слід подумати в Європі».
Естонський громадський мовник ERR цитує заяву Цахкни, в якій він вказав на приклад Румунії, це результати першого туру президентських виборів скасували через «виявлене втручання Росії шляхом масштабної інтернет-компанії».
«TikTok – це не медіа, це зброя впливу», – вважає він.
Міністр додав, що соцмережа збирає значні обсяги даних про своїх користувачів:
«Позаяк TikTok належить китайській компанії, існує обґрунтоване занепокоєння, що дані можуть опинитися в руках китайської влади. У минулорічному щорічному звіті Служби зовнішньої розвідки Естонії (EFIS) також зазначено, що TikTok збирає велику кількість інформації, яка може бути використана для збору розвідданих, шантажу або навіть кібератак».
Читайте також: Потенційна заборона TikTok. Що це означає для конкуренції США та Китаю?
Раніше 19 січня TikTok заявила про відновлення роботи в США. Це сталося після того, як обраний президент Дональд Трамп пообіцяв відтермінувати набуття чинності заборони соцмережі.
Соцмережа TikTok стала недоступною для американських користувачів увечері 18 січня – за кілька годин до того, як набув чинності закон, який забороняє TikTok у Сполучених Штатах.
Згідно із законом, ухваленим торік і який 17 січня одноголосно підтримав Верховний суд США, соцмережа TikTok мала до 19 січня розірвати зв’язки зі своєю материнською компанією ByteDance, що базується в Китаї, або ж припинити свою діяльність у Сполучених Штатах, щоб «розвіяти побоювання, що вона становить загрозу нацбезпеці».
В інтерв’ю NBC 18 січня Трамп заявив, що після своєї інавгурації, швидше за все, встановить для закону, що забороняє TikTok, відстрочку в 90 днів. За цей час компанія-власник може вирішити юридичні питання, щоб американці могли продовжити користуватися соцмережею.
У США TikTok має близько 170 мільйонів підписників.
Форум