Видання «Важные истории» запустило регулярно оновлювану базу даних про загиблих і зниклих на війні росіян на основі нейромережі. База отримала назву «Харон».
«В основі «Харона» – нейромережа, яка шукає публічні повідомлення про загибель військових, а також визначає регіон проживання, вік та інші характеристики загиблих і зниклих російських військовослужбовців. Ці дані неповні, оскільки у відкритий доступ потрапляють у повному обсязі такі випадки. Щоб показати повнішу картину втрат, ми наводимо дані, зібрані та розраховані іншими методами», – йдеться в описі проєкту.
У базі видання «Важные истории» – 103864 імені загиблих і зниклих безвісти. Видання також опублікувало мапу з розподілом загиблих військових по російських регіонах.
Видання «Медіазона» 24 лютого також опублікувало список загиблих на війні російських солдатів, який журналісти протягом трьох років ведуть спільно з російською службою Бі-Бі-Сі та командою волонтерів.
«Третій рік ми ведемо цей список за відкритими джерелами: це некрологи в соціальних мережах, повідомлення у ЗМІ, публікації місцевої влади тощо. Раніше ми використовували лише знеособлені дані: кожні два тижні ми публікували і продовжимо публікувати зведення про втрати», – йдеться в повідомленні.
У списку «Медіазони» 95323 імені загиблих.
Раніше 24 лютого видання «Медуза» та «Медіазона» опублікували дослідження, з якого випливає, що на війні загинули близько 160–165 тисяч російських військових. Ця цифра – «статистична оцінка надмірної чоловічої смертності за період війни». Вона стала результатом зіставлення та аналізу конкретних документів: поіменних списків загиблих, які складаються волонтерами з початку вторгнення, та Реєстру спадкових справ, у якому публікується інформація про всіх російських спадкодавців.
Форум