Міністр закордонних справ Андрій Сибіга мав коротку розмову з державним секретарем Сполучених Штатів Марко Рубіо замість повноцінної двосторонньої зустрічі – про це Сибіга розповів журналістам у Брюсселі 4 квітня, передає кореспондент Радіо Свобода.
За його словами, сторони проговорили подальші контакти, необхідні для мирного процесу.
«Ми очікуємо, що українська делегація відбуде в короткій перспективі до Вашингтона для обговорення положень отриманої від Сполучених Штатів Америки так званої Угоди щодо мінеральних ресурсів. Ми відзначили надзвичайно конструктивний і продуктивний підхід американської делегації в Раді і констатували необхідність, що потрібно продовжувати далі ці зусилля», – сказав Сибіга.
Він висловив думку, що такий діалог має бути продовжений і на технічному, і на високому політичному рівнях.
Голова МЗС уточнив, що угода про копалини зараз аналізується на відповідність законодавству України, тому що «ця угода має відповідати інтересам обидвох країн, і у нас є своє законодавство». Зокрема, каже він, документ не може суперечити євроінтеграційному курсу України.
«Слід очікувати, що делегація відбуде в короткій перспективі… Здається, сьогодні має бути ще один раунд, і наступний крок – це фізичний приїзд української делегації у Вашингтон для обговорення деталей щодо угоди. Коротка перспектива – це завжди тиждень-два», – заявив міністр.
30 березня президент США Дональд Трамп заявив, що український президент Володимир Зеленський намагається вийти з угоди щодо корисних копалин, і попередив, що у такому разі на нього чекатимуть «великі проблеми».
За даними агенції Bloomberg, Україна запропонує внести зміни до нового проєкту угоди про корисні копалини, зокрема обіцянку збільшити інвестиції США.
Читайте також: «Жодної такої міжнародної угоди ніколи в світі не було» – що (не) так із новою угодою про надра?
24 березня президент США Дональд Трамп заявив, що очікує, що незабаром буде підписано угоду з Україною щодо корисних копалин. Згодом український президент Володимир Зеленський підтвердив, що США готують новий проєкт угоди. За його словами, американська сторона запропонувала Києву «одразу велику угоду».
Газета Financial Times й агентство Bloomberg, які ознайомились із новим проєктом угоди, повідомили, що Сполучені Штати наполягають на укладенні нової угоди з Україною, яка поширюватиметься на всі природні ресурси, включаючи нафту й газ, а також основні енергетичні активи країни.
19 березня Трамп і Зеленський домовилися працювати разом, щоб припинити війну Росії проти України під час телефонної розмови, яку Білий дім назвав «фантастичною».
Форум