У Росії довгостроковий інфляційний тиск, найімовірніше, посилить тиск на її здатність підтримувати високі оборонні витрати, пише міністерство оборони Британії з посиланням на дані своєї розвідки.
У міністерстві зазначають, що, незважаючи на зміцнення рубля, інфляція продовжує зростати.
«У лютому 2025 року інфляція зросла до 10,1% з 8,5% у жовтні 2024 року, коли було запроваджено облікову ставку на рівні 21%. Дефіцит робочої сили, а також високі державні витрати майже напевно означають, що інфляція залишатиметься вищою за цільовий показник Центробанку РФ у 4 відсотки до 2025 року», – йдеться у повідомленні.
21 березня 2025 року Центральний банк Росії (ЦБ РФ) вирішив залишити ключову процентну ставку на рівні 21%. У британській розвідці зауважують, що процентні ставки перебувають на найвищому рівні за останні 20 років порівняно з довоєнним рівнем у 8,5% у січні 2022 року, а поки процентні ставки залишаються високими, кількість корпоративних банкрутств у Росії, найімовірніше, зростатиме.
У листопаді 2024 року рубль знецінився до найнижчого рівня з початку вторгнення Росії в Україну в 2022 році (114 за долар США), відтоді рубль зміцнився до максимуму 81 за долар США в березні 2025 року.
Розвідка Британії припускає, що зростання курсу рубля, найімовірніше, призведе до скорочення федеральних доходів від нафти і газу в рублевому еквіваленті, що посилить тиск на федеральний дефіцит.
У січні Інститут вивчення війни (ISW) повідомляв, що Кремль розпочав інформаційну операцію задля створення хибного враження, що російська економіка працює добре, незважаючи на численні показники макроекономічних негараздів.
Нещодавно Кремль схвалив політику, спрямовану на збільшення витрат на оборону, в той час як російське суспільство стикається з нестачею робочої сили, демографічними проблемами, зменшенням заощаджень і зростаючою залежністю від допомоги, оскільки російська економіка працює зі зростанням процентних ставок, завищеними зарплатами і погіршенням виробничих потужностей – ці економічні реалії свідчать про те, що кремлівські заяви про те, що економіка Росії розвивається добре, не відповідають дійсності, додають у Інституті вивчення війни.
У жовтні минулого року Світовий банк прогнозував, що в Росії внаслідок більш жорсткої монетарної політики та «дедалі сильніших обмежень щодо виробничих потужностей і трудових ресурсів» очікується сповільнення зростання економіки з 3,6% у 2023 році до 3,2% 2024 року року та 1,6% – 2025.
Форум