Парламент Вірменії ухвалив 12 лютого у першому читанні законопроєкт про початок процесу вступу Вірменії до Європейського союзу, повідомляє Радіо Азатутюн, вірменська служба Радіо Свобода.
Документ підтримали 63 депутати, сім – були проти.
За словами депутатів правлячої партії, «цей законопроєкт є не заявкою на членство в Євросоюзі, а посланням Європейському союзу, виявом політичної волі».
Однак, на думку депутатів опозиційної фракції «Вірменія», законопроєкт є «ганебним блефом напередодні виборів, зовнішньополітичною авантюрою у внутрішньополітичних цілях». Фракція не голосувала за ініціативу.
Москва розглядає обговорення Єреваном процесу вступу в ЄС як початок свого виходу з Євразійського економічного союзу (ЄАЕС). Нещодавно з подібною заявою виступили посол Росії у Вірменії Сергій Копиркін і заступник міністра закордонних справ РФ Михайло Галузін, зазначивши, що одночасне членство в ЄАЕС і ЄС неможливе.
Уряд Вірменії на засіданні 9 січня схвалив законопроєкт щодо ініціювання процесу вступу країни до Євросоюзу. Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян пояснив, що сам собою законопроєкт «не означає членства Вірменії в Євросоюзі в прямому розумінні цього слова», а рішення з цього питання може бути ухвалене лише на референдумі.
Єреван останнім часом зміцнює відносини з країнами Заходу. Зокрема, Вірменія та Євросоюз розпочали переговори про безвізовий режим. Це відбувається на тлі погіршення відносин із Росією та Білоруссю. Вірменія «заморозила» свою участь в Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) та зупинила фінансування організації. У грудні Пашинян заявив, що повернення країни до ОДКБ неможливе.
Євразійський економічний союз об’єднує Росію, Білорусь, Казахстан, Киргизстан і Вірменію.
Форум