Доступність посилання

Bloomberg: Україна відмовилася від створення фонду на 500 млрд доларів щодо корисних копалин


Учасникам переговорів потрібно більше часу для завершення угоди, пише видання
Учасникам переговорів потрібно більше часу для завершення угоди, пише видання

Україна відмовилася від вимог США про створення фонду у розмірі 500 мільярдів, який був би частиною угоди про надання Вашингтону частки у володінні рідкісноземельними корисними копалинами, пише 22 лютого Bloomberg із посиланням на українського чиновника.

«Цей фонд мав би компенсувати США допомогу, яку вони надають розтерзаній війною країні від початку російського вторгнення. Україна стверджує, що фактична сума приблизно в п'ять разів менша і становить понад 90 мільярдів доларів, сказав співрозмовник, який попросив не називати його ім'я, оскільки переговори є закритими», – зазначає видання.

Учасникам переговорів потрібно більше часу для завершення угоди, оскільки поточний проєкт угоди, запропонований США, містить деякі сумнівні елементи, а президент України Володимир Зеленський не готовий його затвердити, сказала Bloomberg інша особа, обізнана з ходом переговорів.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак на форумі «Україна. Рік 2025» 23 лютого зазначив, що будь-які інвестиції у розробку корисних копалин розглядаються з точки зору гарантій безпеки для України та її стратегічних інтересів. Єрмак додав, що зараз тривають переговори і «ніхто не відмовлявся» від укладення угоди, маючи на увазі угоду про копалини із США.

Президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв, що його адміністрація намагається повернути гроші надіслані на підтримку України.

Раніше агенція Reuters з посиланням на свої джерела повідомила, що американські переговорники, які тиснуть на Київ щодо доступу до критично важливих корисних копалин України, порушили ймовірність обмеження доступу країни до життєво важливої системи супутникового Інтернету Starlink Ілона Маска.

Під час зустрічі представника США з питань України Кіта Келлога та Зеленського Україні повідомили, що їй загрожує неминуче припинення послуги, якщо вона не досягне угоди щодо корисних копалин, повідомило джерело. Офіційно це ні Київ, ні Вашингтон не підтверджували.

21 лютого Зеленський заявив про розробку угоди представниками Сполучених Штатів та України, не уточнивши, чого саме вона стосуватиметься. За його словами, це угода, яка «може додати нашим відносинам». Він висловив сподівання на «справедливий результат».

Того ж дня радник президента США з національної безпеки Майк Волц висловив впевненість, що Зеленський незабаром підпише угоду зі США про корисні копалини.

Попередня пропозиція Вашингтона, як повідомлялося, передбачала надання Сполученим Штатам доступу до рідкісноземельних мінералів на 500 мільярдів доларів в якості оплати за американську військову та фінансову підтримку захисту Києва від повномасштабного вторгнення Росії.

Президент України зазначив, що допомога США у воєнний час до цього часу була набагато меншою за цю суму, і що пропозиція США не пропонує конкретних гарантій безпеки.

Форум

XS
SM
MD
LG