Доступність посилання

У Кремлі відреагували на слова Трампа про підтримку Путіним розгортання миротворців в Україні


«Щодо цього є позиція Лаврова. Мені до цього нічого додати і нічого коментувати», – сказав речник Кремля Дмитро Пєсков
«Щодо цього є позиція Лаврова. Мені до цього нічого додати і нічого коментувати», – сказав речник Кремля Дмитро Пєсков

У Кремлі, реагуючи на заяву президента США Дональда Трампа, який сказав, що Росія відкрита до ідеї розгортання європейських миротворців в Україні, послалися на попередню заяву міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.

«Щодо цього є позиція Лаврова. Мені до цього нічого додати і нічого коментувати», – сказав речник Кремля Дмитро Пєсков на брифінгу 25 лютого.

Лавров 18 лютого заявив, що ідея розгортання в Україні військ із країн НАТО, зокрема і «під чужим прапором», є неприйнятною для Росії. Раніше в МЗС Росії заявили, що такий крок розглядатимуть як ескалацію.

Президент США Дональд Трамп 24 лютого заявив, що російський лідер Володимир Путін готовий погодитися на європейських миротворців в Україні.

«Я спеціально поставив йому це питання. У нього з цим немає проблем», – сказав Трамп, відповідаючи на запитання журналіста про позицію Путіна з цього приводу.

20 лютого газета The Telegraph з посиланням на свої джерела повідомила, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер представить президентові США Дональду Трампу план із розміщення в Україні близько 30 тисяч військовослужбовців з європейських країн після можливого укладання мирної угоди з Росією – як одну з гарантій дотримання миру.

План передбачає відправку в Україну невеликого контингенту, який не буде розміщений на лінії фронту. Європейські військові, як пише The Telegraph, перебуватимуть у великих українських містах, портах й інших критично важливих об’єктах інфраструктури, таких як АЕС. За словами одного з джерел видання, у місії також братимуть участь спостережні й розвідувальні літаки, безпілотники і супутники, щоб забезпечити «повну картину того, що відбувається». У Чорне море також будуть направлені патрульні кораблі для забезпечення свободи судноплавства.

Читайте також: Після виступу Лаврова на зустрічі G20 Ламмі заявив про «логіку імперіалізму» та відсутність у РФ прагнення до миру

Офіційно британський уряд поки що не підтверджував справжність плану, про який йдеться у публікації.

За даними Financial Times, президент Франції Емманюель Макрон пропонував, щоб європейські миротворчі сили були розміщені за майбутньою лінією розмежування, а не безпосередньо на ній. Але, як зазначається, Німеччина, Італія, Іспанія та Польща висловилися проти того, щоб відправляти свої війська.

За словами президента України Володимира Зеленського, у разі, якщо Україну не приймуть до НАТО, у країні мають бути розміщені миротворці з країн альянсу. Росія неодноразово заявляла, що виступає проти розміщення військ НАТО в Україні.

Форум

XS
SM
MD
LG