Доступність посилання

ГУР: Росія заміщає американські складові в «Шахедах» китайськими


«У нових CRP-антенах для дрона «Гєрань-2» виявили лише два чіпи американського виробництва» (фото ілюстраційне)
«У нових CRP-антенах для дрона «Гєрань-2» виявили лише два чіпи американського виробництва» (фото ілюстраційне)

Захист російських ударних дронів Shahed майже позбувся залежності від американських складових, повідомляє Генеральне управління розвідки при Міністерстві оборони 7 квітня.

ГУР повідомляє, що на сторінці War&Sanctions з’явилася нова інформація про майже 200 нових деталей і компонентів, які застосовуються у шести типах російської зброї.

Зокрема, йдеться про CRP-антени російських «Шахедів», північнокорейську балістичну ракету KN-24, комп’ютер із ракети Х-47 «Кинджал», а також безпілотники «Supercam S350», «Гєрбера» та Zala:

«У нових CRP-антенах для дрона «Гєрань-2» виявили лише два чіпи американського виробництва. Це свідчить про намагання Росії зменшити залежність від компонентів країн, які запровадили санкції проти неї».

Читайте атакож: США запровадили санкції проти компаній із Китаю та Гонконгу за допомогу Ірану у виробництві дронів

Розвідка нагадує, що раніше в «Шахедах», які Росія використала 2025 року, виявили нові завадозахищені антени з маркуванням китайською мовою. В одній із таких антен із 15 компонентів лише два – виробництва американських компаній Texas Instruments та Linear Technologies.

«Більшість інших деталей – китайського виробництва. Це трансивери, генератори, перетворювачі сигналів та інші мікросхеми. Наприклад, основний чіп CRP-антени, що аналізує вхідні сигнали й вирішує, які з них ігнорувати, виготовлений компанією Beijing Microelectronics Technology Institute (BMTI)», – йдеться в повідомленні.

Також, додає ГУР, у російській зброї вперше виявили компонент індійського виробництва – тактовий буфер від компанії Aura Semiconductor.

Читайте також: ЄС обіцяє продовжувати озброювати Україну на тлі переговорів про припинення вогню

Виробників ще двох компонентів наразі не ідентифікували, але управління припускає, що вони також китайського походження.

Наразі розділ «Компоненти у зброї» на порталі War&Sanctions містить дані про 4 672 деталі, виявлені у 164 зразках зброї, яку Росія використала для ударів по Україні.

У січні проєкт Радіо Свобода «Схеми» встановив, що після запровадження західних санкцій у 2022 році Китай став для Росії єдиним джерелом галію та германію, а також – одним з лідерів у постачанні стибію, хімічних елементів, необхідних для виробництва зброї, зокрема ядерної. Імпортують ці метали в Росію державні та приватні компанії, які так чи інакше повʼязані з російським військово-промисловим комплексом, купуючи їх у китайських фірм з державним капіталом.

Форум

XS
SM
MD
LG