У Держдепартаменті США відреагували на повідомлення про захоплення в полон двох громадян Китаю, які воювали на боці РФ проти України.
«Це викликає занепокоєння. Тривожно через участь Північної Кореї.
Тривожно, що китайських солдатів захопили у полон. Ми знаємо про ці повідомлення, що Україна захопила двох китайських громадян, які воювали на боці Росії в Україні», – сказала речниця Держдепу США Теммі Брюс на брифінгу.
Вона зазначила, що Китай є головним помічником Росії у війні в Україні, він постачає майже 80% товарів подвійного призначення, необхідних Росії для ведення війни.
8 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що на Донеччині українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали у складі російської армії. Він доручив МЗС зв’язатися з Пекіном і зʼясувати позицію китайської влади. Полонені перебувають у СБУ, триває слідство.
Пекін наразі на це повідомлення не реагував.
Китай декларує «нейтралітет» щодо російсько-української війни, проте від її початку надає Росії дипломатичну, економічну підтримку та наростив торгівлю з РФ і постачання дефіцитної мікроелектроніки й інших товарів, значною мірою, завдяки яким Росія може виробляти зброю і продовжувати агресію.
У січні проєкт Радіо Свобода «Схеми» встановив, що після запровадження західних санкцій у 2022 році Китай став для Росії єдиним джерелом галію та германію, а також – одним з лідерів у постачанні стибію, хімічних елементів, необхідних для виробництва зброї, зокрема ядерної. Імпортують ці метали в Росію державні та приватні компанії, які так чи інакше повʼязані з російським військово-промисловим комплексом, купуючи їх у китайських фірм з державним капіталом.
Форум