Після міжнародної судової тяганини Чорногорія екстрадує південнокорейського криптовалютного підприємця Хйонга До Квона, відомого як Crypto King («король криптовалюти»), до Сполучених Штатів.
До Квона розшукують як Сполучені Штати, так і Південна Корея, йому також загрожує судовий позов у Сингапурі.
Суди Чорногорії раніше винесли щонайменше вісім рішень щодо долі До Квона, які часто суперечили одне одному.
У вересні 2024 року Верховний суд країни постановив, що До Квона можна відправити або до Сполучених Штатів, або до Південної Кореї, і що остаточне рішення щодо країни має ухвалити міністр юстиції Боян Божович.
24 грудня До Квон програв свою останню апеляцію на екстрадицію в Конституційному суді Чорногорії.
Читайте також: Компанії в Сербії та Чорногорії потрапили під санкції США за постачання Росії товарів подвійного призначення
В останньому рішенні Міністерство юстиції заявило, що запит Сполучених Штатів відповідав вимогам, і в результаті Божович «видав рішення про схвалення екстрадиції» до цієї країни.
У міністерстві повідомили, що критеріями були тяжкість злочинних дій, порядок подання запитів про екстрадицію та громадянство обвинуваченого.
Колишнього генерального директора й співзасновника криптовалютної компанії Terraform Labs розшукує влада США та Південної Кореї за ймовірну роль у шахрайстві на ринку капіталу та цінних паперів із залученням активів на суму близько 40 мільярдів доларів.
До Квона заарештували разом з діловим партнером Чанг Джуном у березні 2023 року в аеропорту Подгориці під час спроби полетіти до Дубая за ймовірно підробленими паспортами. Кожен з них отримав по чотири місяці ув’язнення за звинуваченням у підробці паспорта.
Читайте також: Росія заборонила майнінг криптовалют у частково окупованих українських областях
Чанга, якого розшукувала лише Південна Корея, екстрадували до цієї країни 5 лютого.
Після відбуття покарання До Квон був відправлений до притулку для іноземців під Подгорицею, де чекав на екстрадицію.
Тим часом заочний суд над До Квоном відбувся в Сполучених Штатах, де нью-йоркське журі 5 квітня визнало його та компанію Terraform labs відповідальними за цивільними звинуваченнями в шахрайстві, погодившись із Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC), що вони ввели інвесторів в оману.
Після рішення суду Terraform Labs погодилася виплатити близько 4,5 мільярдів доларів у рамках цивільного врегулювання з SEC. До Квона зобов’язали виплатити 204 мільйони доларів.
Після вердикту представник Terraform сказав: «Ми продовжуємо стверджувати, що SEC взагалі не має законних повноважень порушувати цю справу» і що компанія зважує свої опції.
У жовтні До Квон назвав звинувачення Південної Кореї проти нього нелегітимними та «політично мотивованими».
Форум