Президент України Володимир Зеленський 12 вересня провів зустріч із прокурором Міжнародного кримінального суду (МКС) Карімом Ханом, під час якої наголосив, що вкрай важливо «не допустити ігнорування рішень суду щодо ордерів на арешт російських воєнних злочинців», повідомляє пресслужба голови держави.
«Дякую вам за все, що робите для нас, за вашу підтримку, дякую за ваше рішення взяти участь у конференції «Об’єднані заради справедливості». Для нас важливий кожен із цих сигналів і дуже важливо, щоб світ нас чув», – сказав Зеленський.
Карім Хан під час зустрічі відзначив «фантастичну роботу» з Офісом генерального прокурора України.
Читайте також: «У пошуках справедливості для України». Що стоїть на заваді розслідуванню злочинів РФ?
«Ви в той час, як гинуть люди, наполягли на тому, що закон має бути актуальним для людей просто зараз, що закон має бути відчутним для того, щоб захистити українців, але також він повинен бути використаний проти тих, хто скоює злочини. І я думаю, що це має історичне значення, це надзвичайно важливо», – сказав прокурор МКС.
21 серпня Верховна Рада ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду. Водночас його юрисдикцію щодо громадян України відклали на сім років.
Міністерство закордонних справ України 12 вересня оголосило демарш монгольській стороні через відмову Монголії як країни-підписантки Римського статуту виконати виданий Міжнародним кримінальним судом ордер на арешт російського президента Володимира Путіна під час його перебування на території країни.
3 вересня російський лідер Володимир Путін їздив до Монголії, де зустрівся з президентом країни Ухнагійном Хурелсухом в Улан-Баторі. Це була перша поїздка Путіна до країни-члена МКС після того, як суд видав ордер на його арешт у березні 2023 року через депортацію українських дітей.
Речник монгольського уряду заявив, що його країна не може заарештувати Путіна через енергетичну залежність.
Форум