Доступність посилання

Зеленський: команди України і США працюють над проєктом «угоди між урядами»


Володимир Зеленський згадав про розмову з президентом Кот-д’Івуару, зазначивши що «в міжнародних справах потрібна реальна передбачуваність, реальна повага до інтересів кожної нації»
Володимир Зеленський згадав про розмову з президентом Кот-д’Івуару, зазначивши що «в міжнародних справах потрібна реальна передбачуваність, реальна повага до інтересів кожної нації»

Європа «має і може» робити більше для досягнення реального миру, заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 21 лютого.

«Це можливо, у нас з партнерами в Європі є чіткі пропозиції, ми можемо на цій основі забезпечити реалізацію європейської стратегії. І важливо, щоб це було разом із Америкою», – сказав він.

Президент розповів про розмови з низкою закордонних лідерів протягом дня, зокрема згадавши президента Кот-д’Івуару Алассана Уаттару. Він подякував йому за підтримку суверенітету України, додавши, що «в міжнародних справах потрібна реальна передбачуваність, реальна повага до інтересів кожної нації».

«Без поваги світу не буде – за того рівня зброї, який існує зараз. Саме тому потрібно працювати на всіх рівнях у світі – з усіма партнерами, в усіх регіонах, – щоб міжнародний порядок справді був і справді відповідав сенсу слова «порядок», – додав він.

Читайте також: Трамп «дуже розчарований» Зеленським – радник з нацбезпеки США

Зеленський також згадав про розробку міжурядової угоди представниками Сполучених Штатів та України, не уточнивши, чого саме вона стосуватиметься:

«Сьогодні команди України та США працюють над проєктом угоди між нашими урядами. І це угода, яка може додати нашим відносинам, і головне – деталі зробити так, щоб це могло спрацювати. Я сподіваюся на результат – на справедливий результат».

Президент США Дональд Трамп 21 лютого знову розкритикував свого українського колегу Володимира Зеленського, заявивши, що у нього «не залишилося карт» для переговорів.

Ці нові заяви прозвучали на тлі напруження між Трампом і Зеленським, які в останні дні обмінялися різкою критикою. При чому Трамп назвав Зеленського «диктатором» і припустив, що він розпочав війну з Росією – коментарі, які викликали занепокоєння в Україні та Європі і викликали негативну реакцію з боку деяких високопоставлених американських законодавців-республіканців.

Читайте також: Угода щодо копалин зі США. Які ризики і вигода України?

Напередодні радник Білого дому з національної безпеки Майк Волц заявив, що Україні варто «знизити тон, уважно подивитися і підписати угоду» з Вашингтоном про видобуток корисних копалин.

Президент США Дональд Трамп 11 лютого заявляв, що Україна нібито вже погодилася надати Сполученим Штатам доступ до рідкісноземельних мінералів на 500 мільярдів доларів в обмін на військову допомогу.

15 лютого політичний оглядач The Washington Post Джош Рогін повідомив із посиланням на американських конгресменів, які брали участь у Мюнхенській конференції, що Володимир Зеленський відмовився від пропозиції делегації США підписати меморандум, за яким Штати отримали б 50% від усіх майбутніх запасів мінералів в Україні.

Згодом Зеленський уточнив, що угоду не підписали через «юридичні питання». Адже, за словами Зеленського, Україні потрібні гарантії безпеки, а не просто віддати ресурси.

Форум

XS
SM
MD
LG