США переорієнтовують підготовку українських пілотів для польотів на F-16 із досвідчених льотчиків на молодих курсантів, пише The Wall Street Journal.
Як розповіли виданню американські офіційні особи, це пов’язано з нестачею досвідчених українських пілотів із необхідними знаннями англійської мови, яких можна було б звільнити від бойових дій. Крім того, на думку деяких співрозмовників видання, курсанти більш підготовлені до навчання за західними стандартами.
Однак це рішення може на багато місяців продовжити терміни, в які Україна отримає повноцінну ескадрилью винищувачів західного виробництва, готову до бойових дій, пише The Wall Street Journal.
Повна ескадрилья F-16 (20 літаків і 40 пілотів) навряд чи з’явиться в Україні раніше за весну чи літо наступного року, вважають два джерела видання, знайомі з програмою навчання. У той час, як досвідчені пілоти можуть пропустити базову льотну підготовку, новачки мають провести рік, навчаючись польотам на базах у Великій Британії і Франції, перш ніж перейти на курс F-16 в Аризоні (США) й Румунії, пише газета.
Високопоставлений представник Пентагону сказав журналістам на умовах анонімності, що США все ще приймають досвідчених пілотів, але є й ті, «у кого немає такої підготовки і досвіду пілотування».
Повітряні сили ЗСУ не відповіли на запит видання про коментар.
На початку серпня президент України Володимир Зеленський підтвердив, що перші літаки F-16 вже в Україні. Незадовго до цього західні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що шість винищувачів надійшли в Україну з Нідерландів, ще кілька літаків, як передбачалося, прибудуть із Данії.
Група українських льотчиків розпочала навчання в США минулої осені. Навчання пілотуванню зазвичай займає рік. Українські військові навчалися шість місяців через бойові дії.
Наприкінці серпня ЗСУ повідомили про втрату одного F-16.
За даними видання Times, упродовж наступного року Україна має отримати близько 20 винищувачів F-16, у тому числі від Бельгії і Норвегії.
Форум