Високопосадовці Міністерства оборони США вивчають пропозицію про виведення до 10 тисяч американських військовослужбовців зі Східної Європи, повідомляє 8 квітня NBC News із посиланням на шістьох американських і європейських чиновників, знайомих із ситуацією.
У публікації йдеться про те, що йдеться про підрозділи, які є частиною угруповання в 20 тисяч осіб, розгорнутого колишньою американською адміністрацією на чолі з президентом Джо Байденом у 2022 році. Тоді, після початку повномасштабного вторгнення армії Росії в Україну, Вашингтон ставив завдання зміцнити оборону країн, які межують з Україною.
Цифри все ще обговорюються, але пропозиція може включати виведення із Румунії і Польщі до половини сил, спрямованих експрезидентом Байденом, зазначається у повідомленні NBC News.
Представник Пентагону на запит телеканалу про коментар не відповів. Не коментували інформацію і в армії. «Президент постійно переглядає розгортання сил і пріоритети, щоб переконатися, що Америка – передусім», – заявили у Раді США з нацбезпеки.
Тим часом, міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш написав у соцмережі X, що розміщені у Польщі підрозділи збройних сил США не будуть виводити з країни.
«Відповідно до рішення, ухваленого на саміті НАТО у Вашингтоні, характер місії в «Ясьонці» (аеропорт біля міста Жешув, який є головним транзитним вузлом для іноземної військової допомоги Україні – ред.) змінюється. Колишні завдання американських військ переходять до їхніх союзників. Війська США залишаються у Польщі, але в інших місцях. Зараз у місії в «Ясьонці» задіяні переважно норвезькі, німецькі, британські й польські війська, а також інші союзники», – написав Косіняк-Камиш.
Він додав, що НАТО в рамках місії NSATU бере на себе відповідальність за функціонування «Ясьонки».
Схожу заяву напередодні опублікувало командування США.
Внутрішні дискусії про скорочення чисельності американських військ на східному фланзі НАТО відбуваються в момент, коли президент США Дональд Трамп намагається переконати російського президента Володимира Путіна погодитися на припинення вогню в Україні, пише NBC News. Водночас, як сказано у матеріалі, адміністрація Трампа раніше дала ясно зрозуміти союзникам у Європі, що чекає від них більшої відповідальності за власну оборону. Це дозволило б Сполученим Штатам зосередити свої військові ресурси на Китаї й інших пріоритетах.
Міністр оборони в адміністрації Трампа Піт Геґсет говорив про необхідність для США приділяти більше уваги безпеці свого південного кордону і протидії Пекіну.
Форум