Україна планує відкрити перший кластер переговорів з Європейським Союзом у квітні 2025 року за головування Польщі. Про це розповіла віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час конференції «Вступ України до ЄС: формування трансформаційного порядку денного» 7 лютого, передає кореспондент Радіо Свобода.
Ще два кластери, за словами урядовиці, Україна буде готова відкрити у червні. Решта – ще три – до кінця 2025 року.
«На квітень ми можемо відкрити переговори по першому кластеру. І так само на червень ми будемо готові по ще двох кластерах відкрити переговори. І відповідно, за данського головування (у другій половині 2025 року – ред.) так само можемо відкрити ще три кластери. Тобто (відкрити – ред.) всі», – зазначила Стефанішина.
Читайте також: Парламент планує ухвалювати закони щодо євроінтеграції в одне читання – Стефанчук
За її словами, для України в пріоритеті кластер «Fundamentals» («Основи»), який стосується верховенства права, прозорості влади, якості демократичних інститутів.
Фундаментальний кластер для нас насправді головний, тому що, мені здається, він дуже добре структурує і об'єднує державу навколо ключових напрямків, в яких буде рухатись країна з точки зору державного правління, з точки зору функціонування інституцій, з точки зору антикорупційної політики», – пояснила віцепрем’єр-міністерка.
І додала, що ще один кластер, по якому нині ведуться зустрічі - це внутрішній ринок.
Читайте також: Віцепрем’єрка Стефанішина обговорила у Варшаві українську євроінтеграцію – перед головуванням Польщі в ЄС
«Якщо перший кластер – це душа нашого майбутнього членства, то внутрішній ринок – це його тіло, без якого можна душею линути до Європейського Союзу, а ногами не дійти. Тому перший і другий кластер для нас дуже важливі. А польське головування так само запропонувало відкрити переговори по зовнішній безпековій політиці, яка включає також і торгову політику. В нас вже пройшли по ньому перемовини», – резюмувала Ольга Стефанішина.
У жовтні 2024 року Єврокомісія дійшла висновку, що Україна виконала всі невиконані кроки, визначені у її висновку від 2022 року.
Європейська рада у грудні 2023 року вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу. Статус кандидата на вступ до Європейського союзу країни отримали у червні 2022 року.
Форум