Доступність посилання

The Times: Європі бракує ресурсів для 25-тисячного європейського контингенту в Україні


Військові навчання НАТО поблизу румунського чорноморського порту Констанца, фото ілюстратвине
Військові навчання НАТО поблизу румунського чорноморського порту Констанца, фото ілюстратвине

Європі буде складно зібрати 25 тисяч військових для миротворчого контингенту в Україні, оскільки її армії недоукомплектовані та недофінансовані, пише видання The Times з посиланням на джерела.

За повідомленням, голова штабу оборони Великої Британії Тоні Радакін звернувся до своїх колег із ідеєю сформувати 64-тисячні сили для надсилання в Україну. Однак на наступних зустрічах міністри оборони європейських країн заявили, що «немає жодних шансів» на контингент такого розміру, і навіть 25-тисячний контингент вимагатиме спільних зусиль.

За даними The Times, міністри оборони висловили свої сумніви на зустрічі «коаліції охочих» 10 квітня, а згодом продовжили обговорення у Брюсселі у вужчому складі. Вони вказали міністру оборони Великої Британії Джону Гілі, що з урахуванням ротації впродовж двох років контингент такого розміру вимагатиме 256 тисяч солдатів.

Велика Британія готова надіслати до 10 тисяч військових. Франція також готова надати від п’яти до 10 тисяч солдатів і офіцерів. Естонія та Фінляндія, за даними джерел, стурбовані тим, що будь-яке розгортання послабить їхню власну прикордонну оборону, а Польща, Іспанія та Італія вказали, що не відправлятимуть свої війська. За словами ще одного джерела, Фінляндія та Німеччина також загалом проти надсилання сухопутних військ, але Берлін не повністю виключив такий крок.

Також європейські країни мають побоювання щодо дій у разі нападу Росії. Згідно з найбільш реальними планами, британські та французькі військові інструктори вирушать на захід України і не перебуватимуть поблизу лінії фронту.

Можливість надсилання іноземних військових в Україну обговорюється з 2024 року, а в січні 2025-го розміщення в Україні британських та французьких солдатів стали більш предметно обговорювати прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон.

Москва категорично не погоджується з розміщенням західних військ в Україні. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров неодноразово називав це неприйнятним; після переговорів зі США 18 лютого він ще раз заявив, що Росія не погодиться на розміщення військ НАТО в Україні в рамках мирної угоди.

Форум

XS
SM
MD
LG