Міністр оборони Великобританії Джон Гілі після зустрічі «Коаліції охочих» забезпечити мир в Україні ще раз уточнив, що майбутній контингент не буде виконувати функцію миротворців.
На зауваження журналістів, що перед початком зустрічі різні міністри вживали різні дефініції, в тому числі про розгляд варіантів від моніторингової місії до миротворчої чи стримувальної.
«Ніхто ніколи не чув, щоб я говорив про миротворчі сили. Це не миротворчі сили, які розділятимуть протиборчі сторони на лінії зіткнення. Найефективнішим стримуванням відновленої путінської агресії, найкращим способом закріплення припинення вогню є сила самих українських військ», –заявив Гілі після засідання, спілкуючись із журналістами.
Читайте також: Міністр оборони Латвії про миротворців: в Європі є близько двох мільйонів солдатів, «ми можемо зробити багато»
На запитання, чи потрібно для реалізації майбутньої місії певна участь чи гарантії від США, він зауважив, що Вашингтон бере на себе відповідальність за посередництво та ведення мирних переговорів.
«І з огляду на це вони матимуть певну відповідальність і роль у його забезпеченні в довгостроковій перспективі. Що може зробити коаліція бажаючих, так це зміцнити цю здатність запровадити не просто мир шляхом переговорів, а мир, який буде тривалим», – наголосив британський міністр.
Читайте також: Зустріч «коаліції охочих»: Сирський каже, що визначені кроки для гарантування безпеки Україні
У сьогоднішній зустрічі брали участь представники 30 країн з Європи і не тільки – були присутні Нова Зеландія, Австралія, Японія.
Також британський міністр сказав, що протягом останніх тижнів у військовому плануванні брали участь 200 військових з 30 країн. Міністри зустрілися, щоб прискорити військове планування, «а це означає, що цього тижня та наступного тижня ми поглибимо військове планування за допомогою планування в конкретній галузі – повітря, моря, землі та відновлення українських сил на майбутнє».
10 квітня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі проходило перше засідання міністрів оборони 30 країн у форматі «коаліції охочих» забезпечити в Україні довгостроковий мир, започаткованому в лютому Францією та Британією. Це була перша така зустріч на рівні міністрів оборони після візиту британських і французьких військових керівників до Києва на минулих вихідних.
Форум