Доступність посилання

Каллас: майбутня місія в Україні може мати різний формат – від моніторингу до стримування


Учасники формату «коаліції охочих» в штабквартирі НАТО в Брюсселі, Бельгія, 10 квітня 2025 року
Учасники формату «коаліції охочих» в штабквартирі НАТО в Брюсселі, Бельгія, 10 квітня 2025 року

Голова зовнішньополітичної служби ЄС Кая Каллас прокоментувала ідею створення міжнародної місії в Україні, наголосивши, що формат такої ініціативи досі обговорюється і може варіюватися від моніторингової до миротворчої, передає кореспондентка Радіо Свобода.

«Дискусія полягає в тому, чи це місія моніторингу, це місія стримування чи це місія з підтримання миру, чи місія посилення, або місія захисту, є різні варіанти. І, звичайно, різні країни по-різному сприймають це питання», – заявила вона.

Каллас також зазначила, що це одна з тем, які обговорюються сьогодні, це франко-британський контингент і тренувальна місія ЄС із підготовки українських військових.

«Це одна з тем, яку ми збираємося обговорити сьогодні. Я маю на увазі, висунення того, що ще може зробити тренувальна місія ЄС. Чи варто нам розширювати повноваження, чи потрібно робити різні речі, чи варто також обговорювати, де проводити це навчання. Наразі нам вдалося зберегти мандат і ми оновлюємо місію з урахуванням українських потреб... Що стосується до будь-якої "сили запевнення", ми також повинні знати, про що це насправді. Це стримування? Це моніторинг? Це миротворчість? Також яка наша мета? І це дуже залежить від того, чи буде у нас мир чи ні. Поки що ми не маємо миру», – сказала Каллас.

Своєю чергою, міністр оборони Швеції заявив, що чіткість щодо цілей і характеру місії є ключовою умовою: «Я вважаю, що буде корисно, якщо буде ясність того, що передбачатиме ця місія та що вона передбачатиме: миротворчість, стримування чи заспокоєння. Я думаю, що обсяг буде залежати і базуватися на цілях».

10 квітня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбувається перше засідання міністрів оборони 30 країн у форматі «коаліції охочих» забезпечити в Україні довгостроковий мир, започаткованому в лютому Францією та Британією.

27 березня у Парижі зібралися лідери 27 країн на саміті, щоб обговорити гарантії для України після можливого припинення вогню, зокрема можливе розміщення на її території сил «коаліції охочих».

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що західні контингенти в Україні, які пропонує «коаліція охочих» на чолі з Францією та Британією, не будуть розміщені на лінії зіткнення, а діятимуть у стратегічних пунктах у мирній зоні як сили підтримки безпеки.

Форум

XS
SM
MD
LG