Адміністрація президента Сполучених Штатів Дональда Трампа надала Україні «покращений» проєкт угоди про корисні копалини, повідомляє американське видання Axios 20 лютого з посиланням на свої джерела.
Цитуючи неназваних співрозмовників – українського посадовця, представника адміністрації США та «три обізнаних джерела» – Axios пише, що це сталося після того, як президент Володимир Зеленський відхилив початкову пропозицію Трампа.
«Джерела з обох сторін тепер кажуть, що угода виглядає більш імовірною», – передає видання.
За даними джерела Axios, кілька помічників Зеленського заохочували його підписати оновлену пропозицію, щоб уникнути подальших зіткнень з Трампом і дозволити президенту США виправдати підтримку України з боку США.
Читайте також: Угода щодо копалин зі США. Які ризики і вигода України?
«В останньому проєкті були суттєві покращення, і він відповідає українському законодавству», – сказав співрозмовник журналістів.
Офіційно сторони наразі не повідомляли про оновлений варіант угоди.
Раніше 20 лютого радник Білого дому з національної безпеки Майк Волц заявив, що Україні варто «знизити тон, уважно подивитися і підписати угоду» про корисні копалини.
Президент США Дональд Трамп 11 лютого заявляв, що Україна нібито вже погодилася надати Сполученим Штатам доступ до рідкісноземельних мінералів на 500 мільярдів доларів в обмін на військову допомогу.
15 лютого політичний оглядач The Washington Post Джош Рогін повідомив із посиланням на американських конгресменів, які брали участь у Мюнхенській конференції, що Володимир Зеленський відмовився від пропозиції делегації США підписати меморандум, за яким Штати отримали б 50% від усіх майбутніх запасів мінералів в Україні.
Читайте також: Трамп назвав Зеленського «диктатором». Що сталося?
Також британське видання The Telegraph опублікувало деталі угоди щодо корисних копалин, яку влада США запропонувала Україні, заявивши, що умови цього документу відповідають тим, які зазвичай накладаються на держав-агресорів, що зазнали поразки у війні. За даними видання, угода охоплює «економічну цінність, пов’язану з ресурсами України», включаючи «мінеральні ресурси, ресурси нафти і газу, порти, іншу інфраструктуру (за домовленістю)».
Згодом Зеленський уточнив, що угоду не підписали через «юридичні питання». Адже, за словами Зеленського, Україні потрібні гарантії безпеки, а не просто віддати ресурси.
Форум