Доступність посилання

У США пояснили призупинення розгляду заявок від українців із гуманітарним паролем


Активісти протестують проти російського вторгнення в Україну біля Білого дому, 13 березня 2022 року, у Вашингтоні
Активісти протестують проти російського вторгнення в Україну біля Білого дому, 13 березня 2022 року, у Вашингтоні

США призупинили розгляд імміграційних заяв, поданих мігрантами з України та низки інших країн, яким дозволили в’їхати до США за певними програмами, ухваленими за часів президентства Джо Байдена. Це підтвердили Голосу Америки в Міністерстві внутрішньої безпеки США.

Як ідеться в повідомленні відомства, призупинення, у тому числі, стосується іммігрантів, які прибули до США за програмою «Єднання заради України» (U4U).

«Це адміністративне призупинення всіх запитів, що очікують розгляду, на отримання запитів на зміну статусу від Служби громадянства та імміграції США (USCIS) для учасників програм «Єднання заради України» (U4U), а також програми для гаїтян, кубинців, нікарагуанців та венесуельців чи за програмою возз’єднання сімей (FRP)», – зазначила пресслужба відомства.

Англійською: «This is an administrative hold on all pending USCIS Benefit Requests filed by Parolees Under the Uniting for Ukraine (U4U) Process, Processes for Haitians, Cubans, Nicaraguans, and Venezuelans (CHNV) Process, or Family Reunification Parole (FRP) Process. This is pending the completion of additional vetting to identity any fraud, public safety, or national security concerns».

У Міністерстві внутрішньої безпеки США пояснили призупинення додатковою перевіркою задля уникнення шахрайства та загроз нацбезпеці: «Це очікує завершення додаткової перевірки для виявлення будь-якого шахрайства, ризиків для громадської безпеки чи загроз національній безпеці».

Таке рішення означає, що Служба громадянства та імміграції США тимчасово призупинила обробку всіх нерозглянутих заявок на можливість зміни імміграційного статусу від осіб, які в’їхали до США за спеціальними програмами гуманітарного пароля, зокрема U4U.

Очікуємо на значні затримки в обробці всіх заявок
Ірина Мазур

До завершення перевірки щодо зазначених ризиків ці заявки не розглядатимуться.

«Це означає, що, ймовірно, від сьогодні ми очікуємо на значні затримки в обробці всіх заявок», – розповіла імміграційна адвокатеса, почесна консулка України у Філадельфії Ірина Мазур.

Вона додала, що станом на зараз українці мають право на поновлення статусу за іншою міграційною програмою, Temporary Protected Status (TPS), про продовження якої до жовтня 2026 року в середині січня оголосило Міністерство внутрішньої безпеки США за адміністрації Байдена.

Мазур наголошує, що програма TPS наразі захищена законодавством: «Завжди існує напруга між політикою та законом, і ця напруга вирішуватиметься у встановленому порядку... Є налагоджені юридичні канали, через які можна оскаржувати певні документи, певні нормативні акти... Тож справа не в тому, що всі пільги скасовано. На цьому етапі ми маємо перешкоду на шляху захисту прав громадян України та інших країн».

Видання CBS News із посиланням на власні джерела повідомило, що рішення про «адміністративну паузу» щодо всіх «запитів на зміну імміграційного статусу, які очікують на розгляд» за програмами адміністрації Байдена, було запроваджене меморандумом посадовця Служби громадянства та імміграції США Ендрю Девідсона від 14 лютого.

Ірина Мазур зазначила, що для повного розуміння наслідків такого рішення потрібно дочекатися офіційно оприлюдненого документа, однак зауважила, що «внутрішній меморандум не може скасувати будь-які закони, ухвалені Конгресом».

«Я абсолютно переконана, що юридична спільнота, спільнота легальної імміграції у Сполучених Штатах відреагує належним чином», – додала Мазур.

20 січня президент Трамп підписав указ «Захист наших кордонів». У ньому, серед іншого, президент доручив міністру внутрішньої безпеки відкоригувати програми із надання притулку людям, які прибувають до США та зупинити програми із надання притулку, які суперечать політиці США.

Після цього, як повідомляла українська служба «Голосу Америки», Рада українських християнських церков штату Вашингтон звернулась до президента Трампа з проханням не зупиняти програми для біженців з України, зокрема U4U та TPS.

Вони наголосили, що для сімей українців «залишається критично необхідною урядова програма United for Ukraine (U4U) та Temporary Protective Status (TPS) як спосіб легально перебувати в Сполучених Штатах, зважаючи на геноцид українців, який продовжують вчиняти російські війська».

Станом на березень 2023 року за програмою U4U до США приїхало понад 118 тисяч українців.

Згідно з урядовими даними, за програмою TPS для України 103 700 громадян України перебувають у США.

Окрім того, ще близько 25 тисяч українців потрапили до США на початку вторгнення Росії до України у 2022 році, перейшовши сухопутний американський кордон з боку Мексики.

У статті використані матеріали Ейлін Баррос та Наталки Пісні

Форум

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG