Доступність посилання

«Не зараховується допомога, надана до підписання» – Шмигаль про зміни в угоді про надра зі США


Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

В угоді зі США щодо корисних копалин не зараховуватиметься допомога, надана Вашингтоном раніше, стверджує прем’єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками переговорів із американським міністром фінансів.

«Важлива зустріч із міністром фінансів США Скоттом Бессентом, на якій окремою темою розмови була угода між нашими країнами. Над документом працюють юридичні команди. Маємо хороший прогрес. Головне – чітко визначили наші червоні лінії, угода має відповідати європейським зобов’язанням, а також не суперечити Конституції та законодавству України. Вона повинна обов’язково бути ратифікованою парламентом. Досягнуто домовленостей, що в документі не зараховується допомога, надана до її підписання», – написав голова українського уряду в телеграмі увечері 27 квітня.

Читайте також: Уряд оприлюднив текст підписаного зі США меморандуму щодо економічного партнерства

23 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль та міністр фінансів України Марченко зустрілися з міністром фінансів США Скоттом Бессентом, щоб обговорити, серед іншого, цю угоду. Як повідомила 23 квітня пресслужба Мінфіну США, Бессент наголосив на необхідності якнайшвидшого завершення технічних переговорів та підписання угоди про економічне партнерство між Сполученими Штатами та Україною.

Минулого тижня президент США Дональд Трамп заявив, що очікує підписання угоди у четвер, 24 квітня.

Читайте також: «Жодної такої міжнародної угоди ніколи в світі не було» – що (не) так із новою угодою про надра?

За даними агенції Bloomberg, Україна запропонує внести зміни до нового проєкту угоди про корисні копалини, зокрема обіцянку збільшити інвестиції США.

Раніше газета Financial Times й агентство Bloomberg, які ознайомились із новим проєктом угоди, повідомили, що Сполучені Штати наполягають на укладенні нової угоди з Україною, яка поширюватиметься на всі природні ресурси, включаючи нафту й газ, а також основні енергетичні активи країни.

Як зазначає FT, у цій угоді США не пропонують Києву жодних гарантій безпеки. Попередня версія угоди також не містила тих гарантій безпеки для України, на яких наполягав Зеленський.

Трамп просував угоду з початку свого другого терміну в січні. Обидві сторони були готові в лютому підписати угоду щодо природних ресурсів, але її було відкладено після того, як зустріч Трампа та президента України Володимира Зеленського в Овальному кабінеті перетворилася на суперечку.

Форум

XS
SM
MD
LG