Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Вашингтоні провів «важливу зустріч» із міністром фінансів США Скотом Бессентом.
«Підкреслив, що уряд України без сумніву підтримує укладення угоди про економічне партнерство між американським та українським народами та створення інвестиційного фонду відбудови. Наші переговорні команди продовжують активну роботу, як і передбачено підписаним меморандумом. Переговорні групи прозвітують про прогрес до 26 квітня цього року», – написав Шмигаль у телеграмі.
За його словами, обговорили важливі політичні моменти майбутнього документа.
«Цінуємо конструктивний тон перемовин між нашими технічними командами й розраховуємо на подальший плідний діалог задля добробуту українського та американського народів», – зазначив він.
Також, за словами прем’єра, під час зустрічі було порушено питання фінансової допомоги на наступний рік.
Читайте також: Уряд оприлюднив текст підписаного зі США меморандуму щодо економічного партнерства
Як повідомила 23 квітня пресслужба Мінфіну США, Скотт Бессент зустрівся з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем та міністром фінансів Сергієм Марченком. За повідомленням, Бессент підкреслив переваги економічного партнерства між народами США та України і зазначив, що між двома сторонами продовжуються «високопродуктивні технічні переговори».
Бессент наголосив на необхідності якнайшвидшого завершення технічних переговорів та підписання угоди про економічне партнерство між Сполученими Штатами та Україною.
Президент США Дональд Трамп 17 квітня заявив, що угода про корисні копалини готова, і він очікує, що вона буде підписана наступного четверга, 24 квітня.
30 березня Трамп заявив, що український президент Володимир Зеленський намагається вийти з угоди щодо корисних копалин, і попередив, що у такому разі на нього чекатимуть «великі проблеми».
За даними агенції Bloomberg, Україна запропонує внести зміни до нового проєкту угоди про корисні копалини, зокрема обіцянку збільшити інвестиції США.
Читайте також: «Жодної такої міжнародної угоди ніколи в світі не було» – що (не) так із новою угодою про надра?
Газета Financial Times й агентство Bloomberg, які ознайомились із новим проєктом угоди, повідомили, що Сполучені Штати наполягають на укладенні нової угоди з Україною, яка поширюватиметься на всі природні ресурси, включаючи нафту й газ, а також основні енергетичні активи країни.
Як зазначає FT, у цій угоді США не пропонують Києву жодних гарантій безпеки. Попередня версія угоди також не містила тих гарантій безпеки для України, на яких наполягав Зеленський.
Перед цим у березні Україна і США домовилися укласти угоду про розробку критичних мінеральних ресурсів України. Спроби підписати угоду провалилися 28 лютого після суперечки між Трампом і Зеленським у Білому домі.
Форум