Українська делегація 11 квітня прибула до Вашингтону (США) для нового раунду переговорів про угоду щодо корисних копалин України, пише видання The New York Times.
За даними журналістів, переговори у Вашингтоні, які, як очікується, розпочнуться в п’ятницю і триватимуть два дні, матимуть переважно технічний характер і не включатимуть високопосадовців.
Українську делегацію очолює заступник міністра економіки Тарас Качка. До її складу входять представники міністерств економіки та юстиції.
Білий дім не надав подробиць про переговори.
Джерело в українському уряді підтвердило агентству «Інтерфакс-Україна», що технічна делегація на чолі з Качкою прибула до США.
Ці переговори стануть першою зустріччю сторін після того, як Білий дім представив оновлений проєкт угоди.
На початку цього тижня про те, що Україна відправить делегацію до Вашингтону для переговорів щодо деталей нового проєкту угоди щодо корисних копалин повідомила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, до складу делегації увійдуть представники міністерств економіки, закордонних справ, юстиції і фінансів.
«Ми прагнемо узгодити вибір проєктів, законодавчу базу і механізми довгострокового інвестування», – додала урядовиця.
Минулого тижня голова МЗС України Андрій Сибіга уточнив, що угода про копалини аналізується на відповідність законодавству України, тому що «ця угода має відповідати інтересам обидвох країн, і у нас є своє законодавство». Зокрема, зазначав міністр, документ не може суперечити євроінтеграційному курсу України.
Читайте також: «Жодної такої міжнародної угоди ніколи в світі не було» – що (не) так із новою угодою про надра?
30 березня президент США Дональд Трамп заявив, що український президент Володимир Зеленський намагається вийти з угоди щодо корисних копалин, і попередив, що у такому разі на нього чекатимуть «великі проблеми».
За даними агенції Bloomberg, Україна запропонує внести зміни до нового проєкту угоди про корисні копалини, зокрема обіцянку збільшити інвестиції США.
Газета Financial Times й агентство Bloomberg, які ознайомились із новим проєктом угоди, повідомили, що Сполучені Штати наполягають на укладенні нової угоди з Україною, яка поширюватиметься на всі природні ресурси, включаючи нафту й газ, а також основні енергетичні активи країни.
Як зазначає FT, у цій угоді США не пропонують Києву жодних гарантій безпеки. Попередня версія угоди також не містила тих гарантій безпеки для України, на яких наполягав Зеленський.
Перед цим у березні Україна і США домовилися укласти угоду про розробку критичних мінеральних ресурсів України. Спроби підписати угоду провалилися 28 лютого після суперечки між Трампом і Зеленським у Білому домі.
Форум