Президент України Володимир Зеленський заявив, що перемовини, які пройшли між США і Україною щодо угоди про корисні копалини, «були позитивними».
За його словами, зустрічі щодо угоди в різному форматі продовжаться цього тижня.
«Перемовини пройшли, і вони були позитивними. Це була зустріч технічної команди. Зустрічі на цьому рівні в різному форматі будуть продовжувати весь цей тиждень. Поки що обидві сторони закінчили зустрічі позитивно. Я вважаю, що це гарний результат», – сказав він під час пресконференції в Одесі.
Зеленський зазначив, що після всіх цих консультацій, коли команди будуть готові, вони покажуть свої напрацювання.
Українська делегація 11 квітня прибула до Вашингтону для нового раунду переговорів про угоду щодо корисних копалин України. Повідомлялося, що переговори мали розпочатися в п’ятницю і тривати два дні.
Американські та українські чиновники зустрілися в п'ятницю, щоб обговорити американський новий проєкт угоди щодо корисних копалин України.
Як повідомило Reuters обізнане джерело, перспективи прориву під час обговорення нового проєкту угоди були мізерними.
«Переговорна атмосфера дуже ворожою», – сказало джерело, вказуючи на «максималістський» проєкт, представлений адміністрацією Трампа минулого місяця, який є більш експансивним, ніж початкова версія.
Читайте також: «Жодної такої міжнародної угоди ніколи в світі не було» – що (не) так із новою угодою про надра?
30 березня президент США Дональд Трамп заявив, що український президент Володимир Зеленський намагається вийти з угоди щодо корисних копалин, і попередив, що у такому разі на нього чекатимуть «великі проблеми».
За даними агенції Bloomberg, Україна запропонує внести зміни до нового проєкту угоди про корисні копалини, зокрема обіцянку збільшити інвестиції США.
Газета Financial Times й агентство Bloomberg, які ознайомились із новим проєктом угоди, повідомили, що Сполучені Штати наполягають на укладенні нової угоди з Україною, яка поширюватиметься на всі природні ресурси, включаючи нафту й газ, а також основні енергетичні активи країни.
Як зазначає FT, у цій угоді США не пропонують Києву жодних гарантій безпеки. Попередня версія угоди також не містила тих гарантій безпеки для України, на яких наполягав Зеленський.
Перед цим у березні Україна і США домовилися укласти угоду про розробку критичних мінеральних ресурсів України. Спроби підписати угоду провалилися 28 лютого після суперечки між Трампом і Зеленським у Білому домі.
Форум