Доступність посилання

ТОП новини

Київ не очікує, що санкції Штатів проти МКС завадять роботі суду «в кейсі України»


Речник МЗС висловив думку, що рішення США не пов’язане з українським контекстом, і висловив сподівання, що воно не вплине на здатність суду досягати правосуддя для жертв російської агресії
Речник МЗС висловив думку, що рішення США не пов’язане з українським контекстом, і висловив сподівання, що воно не вплине на здатність суду досягати правосуддя для жертв російської агресії

Відносини Сполучених Штатів і Міжнародного кримінального суду «мають довгу історію», заявив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий на брифінгу 7 лютого. Таким чином він відповів на питання про те, чи не занепокоєне МЗС санкціями Вашинтона проти МКС.

«Мені здається, що не зараз почалося таке ставлення США до Міжнародного кримінального суду, воно було й раніше. Ми переконані, що МКС продовжить виконувати важливі функції в кейсі України, а саме – притягнення російських злочинців до відповідальності, і Україна продовжує працювати з МКС, щоб ці справи просувалися вперед», – сказав Тихий.

Він висловив думку, що рішення США не пов’язане з українським контекстом, і висловив сподівання, що воно не вплине на здатність суду досягати правосуддя для жертв російської агресії.

Тихий додав, що МЗС вважає Міжнародний кримінальний суд важливим інструментом у притягненні воєнних злочинців до відповідальності.

Читайте також: Після рішення США голова Єврокомісії заявила, що МКС повинен мати можливість «вільно боротись з глобальною безкарністю»

«Ми також переконані, що потрібно більше ордерів на арешт від МКС у справах проти російських злочинців, тих, хто вчиняє страти українських військовополонених, займається депортацією дітей, вчиняє воєнні злочини, обстрілює цивільних в Україні. Тобто багато роботи ще попереду, і ми переконані, що ця робота з МКС ще триватиме», – додав речник відомства.

Президент США Дональд Трамп 6 лютого підписав указ про запровадження санкцій проти Міжнародного кримінального суду «за переслідування Сполучених Штатів та їхніх союзників». У документі йдеться, що проти осіб, які беруть участь у розслідуваннях щодо американців або їхніх союзників, а також членів їхніх сімей запроваджуються фінансові та візові санкції. Зокрема, указ називає «необґрунтованими» ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та колишнього міністра оборони Йоава Галанта».

МКС засудив це рішення і заявив, що продовжуватиме забезпечувати «справедливість і надію» в усьому світі.

США та Ізраїль не є учасниками Римського статуту, на підставі якого в 2002 році був створений МКС. Статут підписали 137 країн, ратифікували 125 держав.

Форум

XS
SM
MD
LG