Доступність посилання

У ISW проаналізували, чому Путін знову оголосив перемир’я на 8-10 травня


У ISW вважають, що Путін використовує одностороннє припинення вогню для досягнення інформаційної та військової переваги в Україні
У ISW вважають, що Путін використовує одностороннє припинення вогню для досягнення інформаційної та військової переваги в Україні

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували оголошене РФ чергове одностороннє припинення вогню в Україні на 8-10 травня.

Як зазначається в звіті ISW, Кремль готується прийняти значну кількість іноземних високопосадовців, зокрема з країн колишнього Радянського Союзу, Латинської Америки, Азії та Африки, на святкуванні Дня Перемоги в Росії, і Путін, ймовірно, прагне уникнути незручностей через українські удари під час цих святкувань.

Аналітики раніше зазначали, що припинення ударів по енергетичній інфраструктурі та Великоднє перемир’я підкреслили необхідність того, щоб деталі будь-якої майбутньої угоди про припинення вогню або мирної угоди були загальнодоступними, офіційно узгодженими заздалегідь усіма сторонами та включали надійні механізми моніторингу.

«Запропоноване Путіним припинення вогню на День Перемоги не передбачає жодних додаткових механізмів моніторингу, і російські джерела, ймовірно, використають відсутність таких механізмів для того, щоб знову наповнити інформаційний простір необґрунтованими заявами про порушення режиму припинення вогню з боку України», – йдеться у звіті.

У ISW зазначають, що російські офіційні особи, схоже, не зацікавленіу створенні дієвих механізмів моніторингу або загальної громадської основи для цих перемир'їв, ймовірно, тому, що Росії вигідно використовувати розпливчасті і нечіткі умови перемир’я проти України на свою користь.

Як вважають в Інституті вивчення війни, Путін використовує одностороннє припинення вогню для досягнення інформаційної та військової переваги в Україні він, схоже, кон’юнктурно оголошує про припинення вогню під час великих релігійних і військових свят, щоб змусити Україну погодитися на перемир’я або ризикнути виглядати непоступливою перед Заходом.

Читайте також: Після оголошення РФ нового перемир’я у Білому домі заявили, що Трамп хоче бачити «постійне припинення вогню»

Одностороннє оголошення перемир’я також дозволяє Путіну відволікти увагу від його відмови від американо-української пропозиції про 30-денне загальне припинення вогню в березні 2025 року і підтримувати ілюзію, що він зацікавлений у мирних переговорах, зберігаючи при цьому повний контроль над умовами і термінами будь-яких угод про припинення вогню.

Також аналітики припускають, що Путін, ймовірно, розглядає перемир’я на День Перемоги як можливість для російських військ відпочити перед майбутніми бойовими діями на фронті в Україні, а також як спосіб гарантувати, що Україна не завдасть жодних значних ударів з великої дальності по Росії під час святкування Дня Перемоги.

Путін, ймовірно, не розглядає перемир’я на День Перемоги як серйозний крок на шляху до тривалого миру в Україні, додають в ISW.

Читайте також: «Навіщо чекати до 8 травня?» – у МЗС відреагували на заяву РФ про перемир’я

28 квітня у Кремлі заявили, що президент Росії Володимир Путін оголосив перемир’я у «дні 80-річчя Перемоги» – 8-10 травня. При цьому Москва заявила про свою готовність до мирних переговорів «без попередніх умов, спрямованих на усунення першопричин української кризи, конструктивну взаємодію з міжнародними партнерами».

Але міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров каже, що умовою мирного врегулювання є міжнародне визнання Криму, Севастополя, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей російськими.

19 квітня Кремль раптово поширив заяву російського президента Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». Однак Україна і Росія обмінялися звинуваченнями у його порушенні.

Форум

XS
SM
MD
LG