Доступність посилання

ДБР просить суд обмежити Порошенку терміни ознайомлення з «вугільною справою»


У грудні 2021 року ДБР повідомили Порошенку про підозру в державній зраді та сприянні терористичним організаціям
У грудні 2021 року ДБР повідомили Порошенку про підозру в державній зраді та сприянні терористичним організаціям

Державне бюро розслідувань (ДБР) просить суд обмежити терміни ознайомлення зі справою пʼятому президенту України, нині народному депутату України, якого бюро підозрює у вчиненні державної зради та сприянні діяльності терористичних організацій, повідомила пресслужба ДБР 13 лютого.

«ДБР завершило розслідування кримінального провадження щодо організації злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України на загальну суму близько 1,5 мільярда гривень ще 2 вересня 2022 року. Тоді ж матеріали справи були передані на ознайомлення стороні захисту та підозрюваним. Однак підозрювані, зокрема чинний народний депутат, зловживають своїми процесуальними правами та не з’являються для ознайомлення з матеріалами провадження», – йдеться у дописі.

Слідчі подали до Печерського районного суду Києва клопотання про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.

20 грудня 2021 року у ДБР заявили, що п’ятому президенту України Петру Порошенку повідомили про підозру в державній зраді та сприянні терористичним організаціям. Йдеться про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих частин Донбасу на суму близько 1,5 мільярда гривень.

Порошенко ще тоді відкинув звинувачення в «державній зраді», назвавши підозру його в цьому переходом «червоних ліній».

12 лютого ДБР направило народному депутату України Петру Порошенко 15 повісток, повідомляється на сайті його політсили. За словами політика, повістки виписані на дати з 14 до 28 лютого.

У січні 2022 року Печерський суд Києва розглядав питання щодо обрання запобіжного заходу у справі про державну зраду, повʼязану з постачанням вугілля з непідконтрольних територій Донбасу у 2014 році.

Прокуратура вимагала арешту із можливістю внесення застави у розмірі 1 мільярда гривень. Однак суд відпустив Порошенка під особисте зобовʼязання.

Станом на 2025 рік остаточних судових рішень у цих справах не прийнято.

У цій справі передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

Напередодні Рада національної безпеки та оборони (РНБО) ухвалила рішення про запровадження економічних санкцій до пʼяти фізичних осіб, серед яких громадянин Ізраїлю Ігор Коломойський, громадяни України Геннадій Боголюбов, Костянтин Жеваго, Петро Порошенко та Віктор Медведчук.

Санкції передбачають, зокрема, блокування активів та запобігання виведенню капіталу за межі України.

Форум

XS
SM
MD
LG