Доступність посилання

«Загроза державній безпеці»: СБУ пояснила рішення запровадити санкції щодо Порошенка та інших осіб


Напередодні Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення про запровадження економічних санкцій до пʼяти фізичних осіб, серед яких Петро Порошенко
Напередодні Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення про запровадження економічних санкцій до пʼяти фізичних осіб, серед яких Петро Порошенко

Пропозиції щодо застосування санкцій на розгляд РНБО були винесені з огляду на наявні загрози державній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету України, а також створення перешкод для сталого економічного розвитку з боку підсанкційних осіб, повідомила Служба безпеки України 13 лютого.

Напередодні Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення про запровадження економічних санкцій до пʼяти фізичних осіб, серед яких громадянин Ізраїлю Ігор Коломойський, громадяни України Геннадій Боголюбов, Костянтин Жеваго, Петро Порошенко та Віктор Медведчук.

Санкції передбачають, зокрема, блокування активів та запобігання виведенню капіталу за межі України.

«Більшість із вказаних підсанкційних осіб наразі вже є фігурантами кримінальних проваджень, досудовим розслідуванням яких займається Служба безпеки України чи інші правоохоронні чи антикорупційні органи. Зокрема, Порошенку та Медведчуку раніше було оголошено про підозру у державній зраді, сприянні діяльності терористичної організації та за іншими статтями Кримінального кодексу України», – йдеться у дописі.

У СБУ стверджують, що під час виконання повноважень президента України Порошенко «поставив державу в енергетичну залежність від РФ і підконтрольних їй ватажків псевдореспублік».

За матеріалами СБУ Коломойському було повідомлено про підозру у легалізації коштів, отриманих незаконним шляхом, заволодінні чужим майном.

12 лютого з’явилися повідомлення, що РНБО запровадила санкції проти політичного опонента чинного президента, його попередника на посаді, лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка. Згодом він у власному зверненні підтвердив, що йдеться саме про запровадження санкцій проти нього.

«Щойно РНБО таки ухвалила антиконституційне, політично мотивоване рішення впровадити проти мене, Петра Порошенка, як проти лідера опозиції та п’ятого президента санкції з абсолютно незаконними обмеженнями», – написав Поррошенко.

20 грудня 2021 року у ДБР заявили, що п’ятому президенту України Петру Порошенку повідомили про підозру в державній зраді та сприянні терористичним організаціям. Йдеться про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих частин Донбасу на суму близько 1,5 мільярда гривень.

Він також відкинув звинувачення в «державній зраді», назвавши підозру його в цьому переходом «червоних ліній».

На підозру, яку висунули попередньому президенту України, одразу ж відреагували західні дипломатичні представництва. Вони застерегли українську владу від політичних переслідувань опозиції.

У січні 2022 року Печерський суд Києва розглядав питання щодо обрання запобіжного заходу у справі про державну зраду, повʼязану з постачанням вугілля з непідконтрольних територій Донбасу у 2014 році.

Прокуратура вимагала арешту із можливістю внесення застави у розмірі 1 мільярда гривень. Однак суд відпустив Порошенка під особисте зобовʼязання.

Станом на 2025 рік остаточних судових рішень у цих справах не прийнято.

Форум

XS
SM
MD
LG