Сполучені Штати не мають планів надсилати свої війська для гарантування можливого перемир’я у збройному конфлікті між Україною та Росією, заявив 11 лютого в німецькому Штутгарті міністр оборони США Піт Геґсет.
«США не мають наміру надсилати війська в Україну», – сказав очільник Пентагону, додавши, що європейські країни мають спершу наростити свою власну силу, а США згодом прийдуть на допомогу своїм «друзям» у Європі.
Геґсет також нагадав, що президент США Дональд Трамп змусив більшість союзників по НАТО досягти витрат на оборону в розмірі 2% від ВВП, а тепер наполягає на набагато вищому рівні.
Раніше 11 лютого видання The New York Times написало, що надсилання європейських миротворців в Україну стане ключовою темою обговорень під час Мюнхенської конференції з безпеки.
Деякі європейські країни, серед яких країни Балтії, а також Франція і Велика Британія, порушили питання про можливість включення частини своїх військ до складу сил в Україні. Високопосадовці Німеччини назвали цю ідею передчасною.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий до серйозних переговорів про угоду щодо припинення війни, якщо союзники нададуть гарантії безпеки, а не просто запевнення.
Як пише NYT з посиланням на високопоставленого європейського чиновника, Європа не може запропонувати 200 тисяч військовослужбовців (таку цифру озвучував Зеленський - ред.), і що будь-який військовий контингент повинен мати американську підтримку, в іншому випадку вони будуть постійно вразливими до російських зусиль з підриву політичної і військової довіри до альянсу.
Навіть більш скромна кількість європейських солдатів, наприклад, 40 000, була б складною метою для континенту з повільним економічним зростанням, нестачею військ і необхідністю збільшувати військові витрати на власний захист, і цього, швидше за все, буде недостатньо для забезпечення реального стримування Росії, зауважують журналісти.
Форум