На наступному тижні США обговорюватимуть, як завершити війну Росії проти України – однак, гарантії безпеки будуть покладені на Європу, зазначив радник президента США з питань нацбезпеки Майк Волц в інтерв’ю каналу NBC.
Радник анонсував, що «цього тижня держсекретар США, міністр оборони, віцепрезидент та спеціальний посланник Штатів у Європі обговорюватимуть деталі того, як покласти край цій війні». Своєю чергою, «президент Сполучених Штатів готовий до дій, щоб залучити до переговорів всі сторони», наголосив Волц.
«Це означає, що за столом переговорів будуть обидві сторони. Він (президент США Дональд Трамп – ред.) сказав, що економіка Росії не в найкращому стані. Він готовий впроваджувати податки, тарифи, санкції. Нам потрібно залучити всі сторони за стіл переговорів і покласти край цій війні. І це згадувалося в розмовах з президентом Сі, з прем’єр-міністром Моді, з лідерами на Близькому Сході. Всі готові допомогти президенту Трампу покласти край цій війні. Запросімо всі сторони за стіл переговорів», – сказав радник президента США з нацбезпеки.
Волц не вдався у деталі, однак зазначив, що «Трамп готовий винести всі ці питання на стіл переговорів на цьому тижні, включаючи майбутнє американської допомоги Україні».
«Нам потрібно відшкодувати ці витрати, і це буде партнерство з українцями щодо їхніх рідкісних земель, їхніх природних ресурсів, їхньої нафти і газу, а також щодо купівлі наших ресурсів. Ці розмови відбудуться цього тижня», – заявив Волц.
Також він додав, що «новий президент США збираються закінчити цю війну. Проте гарантії безпеки будуть на європейцях».
«І я думаю, що основний принцип тут полягає в тому, що європейці повинні взяти на себе відповідальність за цей конфлікт. Президент Трамп збирається покласти йому край. І тоді, з погляду гарантій безпеки, це буде повністю на європейцях», – резюмував Волц.
Раніше британська преса повідомила, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Емманюель Макрон почали обговорювати можливість відправлення британських і французьких солдатів в Україну як миротворців у разі, якщо буде укладено угоду про припинення російсько-української війни.
Емманюель Макрон вперше заговорив, що європейські країни можуть надіслати війська в Україну ще наприкінці лютого 2024 року, але тоді ця ідея не знайшла підтримки серед країн-партнерів.
Президент України Володимир Зеленський у грудні в Брюсселі без подробиць заявив, що бачить «позитивні зрушення» у дискусіях щодо ймовірності розміщення миротворчих військ в Україні. А 13 січня розповів, що розмовляв із французьким колегою Емманюелем Макроном й обговорював ідею розміщення «контингентів партнерів» в Україні.
16 січня Зеленський заявив, що розміщення іноземного військового контингенту в Україні обговорюють з тими країнами, які хочуть або спроможні це зробити, втім говорити про деталі, зокрема, щодо чисельності, за його словами, ще зарано.
Форум