Доступність посилання

100 днів після обвалу даху в Новому Саді: студенти блокували дороги у кількох містах Сербії


Акція протесту у Сербії, 9 лютого 2025 року
Акція протесту у Сербії, 9 лютого 2025 року

На сотий день після обвалу даху на вокзалі в Новому Саді, в результаті якого загинуло 15 людей і двоє зазнали важких поранень, студенти організували блокаду доріг у кількох містах Сербії, повідомляє балканська служба Радіо Свобода

У Бєлграді студенти заблокували міст Газела через річку Сава, один із найважливіших транспортних вузлів столиці.

Студенти факультету сільського господарства Белграда закликали заблокувати на кілька годин міст, який є частиною міжнародної траси.

«Минуло 100 днів після трагедії у Новому Саді, і ніхто й досі не притягнутий до відповідальності за 15 втрачених життів. Ми наполягаємо на тому, щоб компетентні установи взяли на себе відповідальність», – заявили студенти сільськогосподарського факультету у соцмережі Х.

Відомо, що активісти 9 лютого вирушили від сільськогосподарського факультету в Земуні до мосту Газела у супроводі кількох тракторів.

Як повідомляє кореспондент Радіо Вільна Європа, студенти на чолі колони несли транспаранти з іменами загиблих у Новому Саді 1 листопада 2024 року.

Рух мостом у Бєлграді перекрили в обох смугах, а трактори зупинились прямо на ньому.

Об 11:52, символічно у момент обвалу даху у Новому Саді, на мосту провели 15-хвилинне мовчання, перед чим зачитали імена загиблих, а студенти символічно кинули з мосту в річку Саву 15 троянд на згадку про жертв трагедії.

«Відповідальності й досі немає, ми не маємо інформації про те, хто відповідальний за те, що сталося, наші вимоги не задоволені, тому ми зараз тут», – сказала Радіо Свобода студентка Івана Ілич.

Акції протесту в Сербії тривають з листопада. Їхнім символом стало зображення закривавленої долоні – на згадку про жертв – і 15-хвилинні (за числом загиблих у Новому Саді) страйки. Заблоковано роботу понад 50 факультетів чотирьох державних університетів, а також десятків середніх шкіл. Від влади вимагають насамперед притягнення до відповідальності причетних до реконструкції вокзалу в Новому Саді. Бетонний навіс будівлі вокзалу обрушився лише через кілька місяців після урочистого відкриття – після трирічної реконструкції та заяв чиновників, що її було здійснено за найвищими європейськими стандартами.

13 людей були заарештовано за підозрою в недогляді під час реконструкції станції. Серед них був колишній міністр будівництва, транспорту та інфраструктури Горан Весіч. Його спочатку взяли під варту, але згодом звільнили.

Для багатьох учасників протестів трагедія в Новому Саді стала підтвердженням того, що, на їхню думку, уряд і президент Вучич ведуть країну неправильним шляхом.

Форум

XS
SM
MD
LG