Якщо Україна намагається інтегрувати застосування безпілотників у наземні операції, то Росія прагне централізувати управління відповідними підрозділами – про це йдеться в звіті Інституту дослідження війни від 10 лютого.
За оцінкою дослідників, зусилля українського командування з інтеграції безпілотників у наземні операції «значно відрізняються від спроб Росії централізувати підрозділи безпілотників».
«Зусилля Росії з централізації підрозділів БПЛА спрямовані на розширення можливостей російських безпілотних літальних апаратів шляхом розширення державного контролю над операторами та розробниками безпілотних літальних апаратів і посилення їхньої інкорпорації в російську військову бюрократію», – повідомляє Інститут.
Читайте також: Російська влада заявляє про «пошкодження на промисловому підприємстві» в Саратові після атаки БПЛА
За спостереженнями ISW, російська армія почала працювати над централізацією операторів і розробників дронів восени 2024 року. Тоді командування РФ розформувало неофіційні загони безпілотників і вилучило спеціалістів з безпілотників з регулярних військових частин, а потім «вибірково реорганізувало» їх, щоб сформувати нові підрозділи безпілотників під контролем Міністерства оборони Росії та централізувати їхні активи.
Крім того, в січні 2024 року Міноборони Росії створило свій перший окремий полк безпілотних систем на рівні військового округу, що «ще більше підкреслює поточні зусилля з централізації та бюрократизації контролю» над безпілотними операціями.
Читайте також: Оцінка «Барса». Рік тому Олександр Сирський став головнокомандувачем ЗСУ
«ISW продовжує оцінювати, що зусилля Міноборони Росії з централізації та реорганізації підрозділів безпілотників і монополізації процесів виробництва та закупівлі дронів можуть ускладнити здатність російських збройних сил швидко впроваджувати інновації та адаптувати нові технології та методи ведення бою в коротко- та середньостроковій перспективі», – йдеться в звіті.
Напередодні міністр оборони Рустем Умєров повідомив про запуск проєкту «Лінія Дронів». Він назвав його новим стандартом війни, за яким «безпілотні системи стають ключовим елементом бойових дій, допомагаючи нашим захисникам і захисницям виконувати найскладніші завдання».
Раніше головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський повідомив, що в січні 66% російської техніки було виведено з ладу саме завдяки роботи ударних БпЛА різних типів. Дрони ЗСУ уразили або знищили на 7% більше цілей, ніж у грудні.
Форум