7 березня виповнюється 100 днів антиурядових протестів у Грузії. Активісти знову перекрили дорогу біля будівлі парламенту Грузії у Тбілісі, передає проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу».
Відомо, що до акції біля парламенту Грузії приєднався марш від університету і Громадського мовника. Крім того, в акції беруть участь члени сімей протестувальників, затриманих раніше на проєвропейських акціях.
Ще однією точкою збору мітингувальників була площа Республіки.
«Частина протестувальників у Тбілісі перебувають біля верхнього входу до парламенту, на місці мобілізовано додаткові загони поліцейських. На проспекті Руставелі періодично запускають заборонену піротехніку», – повідомляє «Ехо Кавказу».
Одночасно з Тбілісі 100-й день протесту відзначили в Зугдіді, Батумі, Кутаїсі та Телаві.
Гаслом протестів став вислів – «До кінця». Активісти вимагають проведення дострокових виборів до парламенту.
Учасники протестів також вимагають збереження європейського курсу країни і звільнення затриманих на протестах.
У листопаді 2024 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій засудив парламентські вибори 26 жовтня в Грузії. Європейські парламентарі вважають, що вибори в Грузії були ані вільними, ані справедливими, і стали ще одним проявом продовження відступу від демократії в країні, «за що правляча партія «Грузинська мрія» несе повну відповідальність».
Політична криза у Грузії спалахнула після того, як «Грузинська мрія» здобула перемогу на парламентських виборах, які, за даними Організації з безпеки і співпраці в Європі, були затьмарені порушеннями, зокрема випадками підкупу голосів, фізичного насильства і залякування.
З листопада 2024 року в Грузії тривають протести. Вони розпочалися після того, як прем’єр-міністр Іраклі Кобахідзе заявив про зупинення переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.
У грудні 2024 року мітинги біля будівлі законодавчого органу кілька разів переростали у запеклі сутички між демонстрантами та підрозділами спецпризначення МВС. При цьому сотні людей зазнали поранень різного ступеня важкості.
Понад 400 опозиціонерів були затримані за адміністративними протоколами про опір поліції. Щодо 53-х активістів висунули звинувачення в «груповому насильстві» та псуванні державного майна.
Форум