Доступність посилання

До Києва приїхала низка європейських політиків. Сьогодні річниця звільнення Бучі


Колона російської бронетехніки, яку знищили українські військові в Бучі на Київщині. 1 березня 2022 року
Колона російської бронетехніки, яку знищили українські військові в Бучі на Київщині. 1 березня 2022 року

До Києва прибули спікери та віцеспікери парламентів Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Латвії, Литви, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Португалії, Словенії, Фінляндії, Хорватії, Чехії, Швеції, а також представники Європейського парламенту. Про це у телеграмі повідомляє пресслужба Верховної Ради, додаючи відео з прибуттям деяких європейських політиків.

«Цей візит – сильний символ підтримки, солідарності та довіри. Вдячний колегам за готовність бути поруч із Україною. Цінуємо кожен жест, кожну зустріч, кожне слово, кожну дію, що наближає перемогу справедливості й тривалого миру. Україна відчуває плече партнерів. І це надихає», – сказав голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Президент України Володимир Зеленський оприлюднив фото з церемонії вшанування жертв російської агресії у Бучі. Там були присутні також представники європейських країн.

«Три роки тому наші воїни звільнили Бучу від російських окупантів. І світ побачив, що таке російська окупація. Вбиті люди на вулицях. Закатовані люди. Могили у дворах звичайних будинків», – написав Зеленський.

Збройні сили України звільнили Бучу 31 березня 2022 року. Побачене в Бучі та Ірпені шокувало світ, зірвало переговори про припинення вогню між Києвом і Москвою, викликало гостру критику на адресу Москви та активізувало підтримку України.

Серед незалежних експертів докази переконливо вказували на воєнні злочини. Пізніше США наклали заборону на видачу віз російському командиру десантно-штурмового полку, який дислокувався в Бучі, посилаючись на «позасудові вбивства».


Форум

XS
SM
MD
LG