Президент США Джо Байден помилував доктора Ентоні Фаучі, генерала у відставці Марка Міллі тачленів комітету Палати представників, які розслідували напад на Капітолій 6 січня 2021 року, скориставшись надзвичайними повноваженнями свого офісу в останні години.
«Наша нація щодня покладається на відданих, самовідданих державних службовців. Вони є життєдайною силою нашої демократії. Проте викликає тривогу те, що державні службовці зазнають постійних погроз і залякувань за сумлінне виконання своїх обов'язків», – йдеться у заяві Байдена, оприлюдненій за кілька годин до приведення до присяги новообраного президента Дональда Трампа.
Рішення Байдена було прийнято після того, як Дональд Трамп попередив про список ворогів, наповнений, серед ігшого, тими, хто намагався притягнути його до відповідальності за спробу скасувати свою поразку на виборах 2020 року та його роль у штурмі Капітолію США 6 січня 2021 року.
Як зауважує агенція АР, зазвичай президент має право помилувати наприкінці свого терміну, але ці акти милосердя зазвичай стосуються пересічних американців, які були засуджені за скоєння злочинів. Але Байден використав свої повноваження у найширший і неперевірений спосіб – помилувати тих, проти кого ще навіть не проводилося розслідування. Разом з помилуванням приходить мовчазне визнання провини або правопорушень, навіть якщо помилувані не були офіційно звинувачені в жодних злочинах.
У заяві Байден зауважує, що «це виняткові обставини, і я не можу з чистою совістю нічого не робити», додавши, що «навіть коли люди не зробили нічого поганого – і насправді вчинили правильно – і в кінцевому підсумку будуть виправдані, сам факт розслідування або судового переслідування може завдати непоправної шкоди репутації і фінансам».
Доктор Ентоні Фаучі став обличчям реакції уряду на COVID-19, часто з’являючись у телевізійних новинах та на щоденних пресконференціях з офіційними особами Білого дому, включаючи тодішнього президента Дональда Трампа. Але в міру поглиблення пандемії Фаучі втратив прихильність Трампа та його чиновників, коли його заклики до постійного обереження зіткнулися з бажанням колишнього президента повернутися до нормального життя та просувати недоведені методи лікування вірусу.
За даними мадіа, генерал Марк Міллі побоювався, що Дональд Трамп в останні дні свого президентства (під час першлї каденції) може почати війну, і двічі таємно телефонував своєму китайському колезі, щоб запевнити його, що США стабільні і не збираються нападати.
Журналісти Washington Post Боб Вудворд і Роберт Коста стверджували, що Міллі також вжив безпрецедентних дій, таємно позбавивши Трампа його повноважень видати наказ про завдання ядерного удару.
У грудеі 2022 року комітет Палати представників, який розслідував штурм Капітолію 6 січня 2021 року, рекомендував звинуватити колишнього президента США Дональда Трампа за чотирма статтями.
Форум