Україна витратила на війну з Росією 320 мільярдів доларів, з яких 200 мільярдів – було іноземною допомогою, розповів президент України Володимир Зеленський під час пресконференції 19 лютого.
«Я думаю, що треба розібратися з допомогою. У нас абсолютно різні цифри, на жаль. У нас все дуже зрозуміло. Нам війна коштувала 320 мільярдів доларів. 120 мільярдів – це ми, народ України – платники податків, 200 мільярдів – це США І Європейський союз. Ми говоримо про зброю», – сказав він.
Як наголосив президент, від США Україна отримала 67 мільярдів доларів військової допомоги і 31,5 мільярдів – це пряма фінансова допомога в бюджет.
«Вдячні за ці всі гуманітарні програми. Але це не можна нараховувати, що це коштувало 500 мільярдів і поверніть нам 500 мільярдів мінералами. Це не серйозна розмова», – сказав Зеленський.
Президент України також повторив, що Україна зацікавлена в американських інвестиціях.
Раніше президент США Дональд Трамп заявляв, що Україна нібито вже погодилася надати Сполученим Штатам доступ до рідкісноземельних мінералів на 500 мільярдів доларів в обмін на військову допомогу.
Раніше, 3 лютого, президент США Дональд Трамп заявив, що хоче домовитися з Україною про угоду, яка забезпечить доступ США до рідкісноземельних мінералів, що використовуються в електроніці. За його словами, українська влада готова до такої угоди.
15 лютого політичний оглядач The Washington Post Джош Рогін повідомив із посиланням на американських конгресменів, які брали участь у Мюнхенській конференції, що Володимир Зеленський відмовився від пропозиції делегації США підписати меморандум, за яким Штати отримали б 50% від усіх майбутніх запасів мінералів в Україні. Згодом журналіст уточнив, що Україна начебто не підписала дану угоду, бо «в обмін на доступ до ресурсів не отримувала жодних гарантій безпеки».
Згодом Зеленський уточнив, що угоду не підписали через «юридичні питання».
«Питання ж не в тому, щоб просто забрати ресурси, питання в тому, що ти інвестуєш – щоб з цього ресурсу щось було. Ми не країна сировини. Цей момент, що ми не країна сировини повинен бути чітко відображений у документі», – пояснив Зеленський.
Форум