Доступність посилання

ТОП новини

«Моє серце крається, бо дехто хоче, щоб Київ погодився на мирову». Історії американців, які допомагають Україні


Пітер Ларр (на фото поруч із прапором США) був учасником українських днів у Конгресі США
Пітер Ларр (на фото поруч із прапором США) був учасником українських днів у Конгресі США
Христина Шевченко, «Голос Америки»

Після року від початку масштабного вторгнення Росії до України деякі американці й далі активно підтримують Україну, витрачаючи час і власні кошти. Серед них – жителі передмістя Лос-Анджелеса Пітер Ларр та Винні Ванг, які до початку війни ніколи не займалися волонтерством, але з моменту повномасштабного російського вторгнення вони стали активними учасниками українського волонтерського руху і самотужки переслали десятки тонн гуманітарної допомоги. Про це вони розповіли «Голосу Америки».

61-річна Винні Ванг, родом із Гонконгу

61-річна бухгалтерка Винні Ванг із Пасадени торік у лютому взяла відпустку на роботі і полетіла до Перемишля на кордон з Україною, де почала допомагати біженцям.

Я побачила звірства, які чинила Росія. Тож відчула потребу зробити все можливе, щоб допомогти
Винні Ванг

«Пам'ятаю, я взяла 4 величезні сумки з медикаментами і вперше поїхала до Польщі. Я орендувала автомобіль та почала перевозити біженців, куди їм було потрібно», – розповідає вона.

Ванг відвідала Польщу тричі і допомогла близько двомстам біженцям. Повернувшись додому, вона почала збирати і відправляти до України гуманітарну допомогу, співпрацювати з громадськими організаціями і розповідати про Україну своїм американським друзям. Загалом Винні зібрала понад 100 тисяч доларів пожертв, велика частина з яких – її власні кошти.

Винні Ванг (посередині) три рази відвідувала українсько-польський кордон
Винні Ванг (посередині) три рази відвідувала українсько-польський кордон

«Я емігрувала з Гонконгу і бачила, як у Гонконзі втрачають свободу, і я побачила звірства, які чинила Росія. Тож у той момент я відчула потребу зробити все можливе, щоб допомогти», – каже Ванг.

33-річний Пітер Ларр

Кожного ранку 33-річний менеджер з розвитку у будівельній компанії Пітер Ларр з Монровії вивішує американський прапор біля свого будинку. Поруч з ним до вікна прикріплений і прапор України.

33-річний Пітер Ларр
33-річний Пітер Ларр
Я бачив відео, як українці змішують коктейлі Молотова, кидають їх в танки

«Як і багато інших людей, я був прикутий до телевізора, бачив танки, що рухались до Києва з боку білоруського кордону. Я бачив відео, як українці збираються на площах міст, змішують коктейлі Молотова, кидають їх в танки», – розповів він.

Ларр вирішив діяти, і через український культурний осередок Лос-Анджелеса, приєднався до волонтерського руху. Торік у вересні у складі делегації від Каліфорнії він був учасником українських днів у Конгресі США, коли активісти з усіх куточків країни приїхали у Вашингтон лобіювати інтереси України. Вже понад рік він регулярно купує і пересилає в Україну допомогу: тактичну медицину, цивільні дрони, ковдри, шоломи.

Пітер Ларр (на фото поруч із прапором США) був учасником українських днів у Конгресі США
Пітер Ларр (на фото поруч із прапором США) був учасником українських днів у Конгресі США

Ларр і Ванг закликають інших американців застосовувати свої таланти

Винні Ванг та Пітер Ларр , окрім співпраці з українцями, намагаються залучити до справи своїх співвітчизників, адже відчувають, що інтерес до України спадає.

Я сподіваюся на більшу підтримку з боку США. Я намагаюсь поширювати інформацію, щоб розповсюджувати знання про Україну
Винні Ванг

«Я думаю, тому що багато людей відчувають, що Україна дуже далеко. Я бачу велику підтримку з боку ЄС. Я сподіваюся на більшу підтримку з боку США. Я намагаюсь поширювати інформацію, щоб розповсюджувати знання про Україну», – розповідає Винні Ванг .

«Моє серце крається не так навіть через те, що підтримка спадає, але через те, що [деякі] американці хочуть, щоб Україна погодилась на мирову чи щоб Захід перестав допомагати Україні взагалі», – каже Пітер Лар.

Ларр і Ванг закликають своїх знайомих американців застосовувати свої таланти: влаштовувати збори пожертв, шукати медичне обладнання чи просто перекладати та поширювати новини про події в Україні.

Оригінал публікації – на сайті «Голосу Америки»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG