Rat u Ukrajini ušao je u treću godinu i toliko dugo gotovo da nema diplomatskih kontakata zvaničnika Rusije sa liderima evropskih država. Ali, ne i u Srbiji.
Snažno nevreme zahvatilo je Beograd i okolinu 2. jula. Zahlađenje je sa padavinama počelo još prethodne noći, ali su tokom jutarnjih sati olujni oblaci doneli jaku kišu, koja je poplavila pojedine delove grada i nanela materijalnu štetu.
Ubice su, u većini slučajeva, bili partneri žrtava, poput posljednjeg slučaja kada u Sarajevu pronađeno tijelo žene koja je, prema navodima tužilaštva, prije smrti danima zlostavljana.
Crnu Goru je 2. jula ujutro zahvatilo veliko nevrijeme, što je izazvalo obimne padavine, snažan vjetar i grmljavinu.
Višemjesečne konsultacije crnogorskog državnog vrha o izboru ambasadora u 27 zemalja nisu dale rezultat. Među predloženim ambasadorima su diplomate bez iskustva, najbolji prijatelji visokih državnih funkcionera, kandidati sa dva državljanstva, a neki nisu na liniji prozapadne spoljne politike.
Nakon pokušaja državnog udara, bolivijski predsjednik Luis Arce pokušava prikupiti veću podršku uoči izbora sljedeće godine dok su mnogi Bolivijci više zabrinuti za ekonomska pitanja.
Treći je dan crvenog alarma zbog terorističkog rizika u Srbiji. U zemlji nisu zabeležene opsežnije policijske akcije, a isto važi i za Novi Pazar, grad u regiji Sandžak na jugozapadu Srbije, gde je živeo napadač na žandarma ispred Ambasade Izraela u Beogradu.
Otkazivanje zvanične posjete predsjednika Evropskog savjeta Šarla Mišela Crnoj Gori predstavlja uskraćivanje podrške Evropske unije onima koji odavno zastupaju antievropske stavove, ocijenila je za RSE profesorica, Nikoleta Đukanović.
Desetine hiljada ljudi -- mnogi su mahali zastavama u duginim bojama i uzvikivali slogane pozivajući na solidarnost i toleranciju -- učestvovali su u onome što je pozdravljeno kao najveća gej parada ponosa u Rumuniji.
Tendere je kosovsko tužilaštvo označilo kao organizovani kriminal. Uključeni su srpski i albanski zvaničnici i privrednici.
Pola godine Mađarske na čelu EU, prema rotirajućem predsedavanju, moglo bi biti nezgodnih šest meseci za rukovodstvo Unije, budući da je premijer Viktor Orban u sukobu s Briselom.
Disciplinski postupak, suspenzija, premještaj. Sve je to 11 godina pratilo slučaj vojnikinje Emele Mujanović koja je dala otkaz sredinom maja ove godine u Oružanim snagama BiH nakon što joj je zabranjeno da nosi hidžab.
Učitajte više sadržaja...
No media source currently available