Crnogorske vlasti zabranile su emitovanje sadržaja 20 ruskih medija, među kojima i balkanski servis RT i Sputnjik. Tom odlukom zvanična Podgorica nastavlja usaglašavanje sa spoljnom politikom Evropske unije u praćenju mjera prema Rusiji, zbog invazije na Ukrajinu.
Preko posrednika i netransparentno – u najkraćem je odgovor na pitanje kako vojno naoružanje proizvedeno u Srbiji stiže do Ukrajine.
Protivustavno djelovanje. Tako objavu entitetskog Izbornog zakona u Službenom glasniku Republike Srpske komentarišu u američkoj Ambasadi u Bosni i Hercegovini, ali i analitičari.
Prazne podgoričke ulice, trgovi, bašte kafića. Termometar na javnim površinama prelazi 40 stepeni. To je slika Podgorice, glavnog grada Crne Gore, koja je na udaru toplotnog talasa.
Vođena potrebom da diversifikuje svoj energetski sektor i da napravi otklon od jeftinog ruskog gasa, Srbija se okreće ka tome da okonča decenijama staru politiku zemlje koja zabranjuje izgradnju nuklearnih elektrana na svojoj teritoriji.
Tu su i slučajevi kada pojedinci oklevaju da javno govore o dobrim međuetničkim odnosima, jer se plaše osude svoje zajednice.
Plivač Adel Šabović, poreklom iz Peći na zapadu Kosova koji sad živi u SAD, dobio je poziv Svetske federacije vodenih sportova da predstavlja Kosovo na Olimpijskim igrama na osnovu bodova, ali se njegovom izboru protivi Plivački savez Kosova koji je u planu imao da u Pariz pošalje drugog plivača.
Japan i Filipini – dugogodišnji saveznici Sjedinjenih Država – potpisali su značajan odbrambeni sporazum za produbljivanje vojne saradnje usred sve veće zabrinutosti zbog kineskih aktivnosti oko Tajvana i u Južnom kineskom moru.
Dok za ambasadora SAD Kristofera Hila, prisustvo šefa srpske diplomatije na samitu NATO-a, predstavlja važnu poruku, Ivana Stradner iz nevladine Fondacije za odbranu demokratije smatra da Srbija time ne šalje novu poruku i da približavanje Srbije Alijansi može da izgleda kao optička varka.
Prije objavljivanja 'crne liste' SAD, ugovore su imale potpisane najmanje dvije državne kompanije iz oblasti energetike - "EPCG Solar gradnja" i "Crnogorski elektrodistributivni sistem" (CEDIS).
Hidroelektrana Bajina Bašta, koja posluje u sastavu Elektroprivrede Srbije, dobro je zaštićena i teško joj se prilazi. U digitalnom svetu, međutim, jedno od najkompleksnijih postrojenje za proizvodnju struje potpuno je ogoljeno.
Učitajte više sadržaja...
No media source currently available