Naime, hrvatske vlasti preporučile su ranije ovog mjeseca vaterpolo klubovima da ne igraju na gradskom bazenu u Kotoru, jer nosi ime Zorana Gopčevića, jednog od najuspješnijih vaterpolista koji je bio i čuvar logora Morinj 1991.
SDA je blokirala evropski put BiH samo zato što nije u vlasti. To tvrdi Edin Forto, ministar prometa i komunikacija, inače predsjednik Naše stranke koja čini vladajuću koaliciju na državnom nivou.
Na Olimpijskim igrama 2024. takmičiće se 15 ruskih sportista i zvanično će biti predstavljeni kao neutralni sportisti.
Iako je premijer Kosova Aljbin Kurti sredinom jula najavio da njegova Vlada namerava da otvori glavni most na Ibru u Mitrovici, iz KFOR-a u odgovoru za RSE napominju da svaka odluka koja se tiče otvaranja mosta mora biti doneta u okviru dijaloga Kosova i Srbije, koji se vodi posredstvom EU.
Ministarstvo pravde Kosova odbilo je da imenuje sudiju Ustavnog suda Radomira Labana za notara nakon što je od Kosovske obaveštajne agencije dobilo informaciju o njegovom integritetu.
Više od deset palestinskih frakcija potpisalo je u Pekingu zajedničku deklaraciju uz obećanje da će formirati privremenu vladu jedinstva. No, stručnjaci su skeptični da će diplomatski pritisak uspjeti da premosti dugogodišnji animozitet između Fataha i Hamasa.
Formiranje najbrojnije Vlade u političkoj istoriji Crne Gore rezultat je kreiranja resora prema potrebama partija, a ne građana, ocijenio je za Radio Slobodna Evropa politički analitičar Marko Pejović komentarišući brojnost crnogorske Vlade nakon rekonstrukcije.
Izjava ministarke za brigu o porodici i demografiju Milice Đurđević Stamenkovski da su priče o akušerskom nasilju "deo globalne agende protiv rađanja u Srbiji", naišla je na žestoke kritike i pozive na smenu.
Zamućena voda i poluprazno korito. Tako izgleda Gornji tok rijeke Neretve četiri godine nakon što je počela gradnja hidroelektrane "Ulog". Na jednoj od najčistijih rijeka u Bosni i Hercegovini izgrađene su četiri hidroelektrane. Završetak "Uloga" planiran je uskoro.
Vozila na električni pogon ključna su za smanjenje emisija štetnih gasova, a očekuje se da serijska proizvodnja prvog takvog u Srbiji počne u oktobru.
Tekst, koji potpisuje istraživački tim "Slobodne Bosne", objavljen je 22. jula i navodi, na osnovu izvora, da je iskopavanje litijuma u Srbiji "mogući uzrok novih sukoba u Srbiji i regionu, a samim tim i u Bosni i Hercegovini".
Republika Srpska je 2023. zadužena nešto više od 860 miliona maraka (blizu 440 miliona evra), a tokom pola godine u 2024. još blizu 278 miliona maraka (oko 142 miliona evra), podaci su do kojih je RSE došao uvidom u izvještaje sa Banjalučke berze i Kalendara aukcija na zvaničnoj stranici Vlade RS.
Učitajte više sadržaja...