Сенат США повернувся до роботи 23 квітня, щоб розпочати розгляд пакету допомоги, що включає 61 мільярд доларів для підтримки України повідомляє Голос Америки. Які шанси ухвалення? І коли?
Сенатори США повернулися до Вашингтона, щоб розглянути пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.
Законопроєкти, які Палата представників Конгресу США схвалила 20 квітня, тепер в об'єднаному пакеті надійшли на розгляд до Сенату.
Крім допомоги Україні, пакет також включає:
- 26 мільярдів допомоги Ізраїлю,
- 8 мільярдів доларів на підтримку союзників США в Індо-Тихоокеанському регіоні,
- а також положення, що передбачають нові санкції проти Росії, Китаю та Ірану,
- а також надають повноваження президенту США використати заморожені російські активи на користь Україні.
Залежно від результатів процедурних та сигнальних голосувань в Сенаті, сенатори зможуть розглянути законопроєкт по суті вже 22 квітня, або в середу 23 квітня.
Результат передбачуваний?
Хоча строки голосування точно невідомі, результат передбачуваний, зазначає видання The Hill, вказуючи на загальну підтримку допомоги Україні серед сенаторів.
Лідери від обох партій в Сенаті підтримали законопроєкт. Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що затвердження пакета допомоги вже на «фінішній прямій».
«Нашим друзям в Україні, нашим союзникам в НАТО, нашим союзникам в Ізраїлі та цивільним у всьому світі, які потребують допомоги: будьте впевнені, Америка надасть її знову», – запевнив Шумер.
Терміновим назвав ухвалення цього законопроєкту лідер меншості в Сенаті республіканець Мітч Макконнелл.
«Завдання, яке стоїть перед нами, є терміновим. Знову настала черга Сенату творити історію», – йдеться у заяві сенатора Макконнелла.
У лютому Сенат вже затверджував подібний пакет про додаткове фінансування пріоритетів національної безпеки обсягом 95 мільярдів доларів, який включав допомогу Україні.
Тоді 70 сенаторів проголосували «за» і 29 – «проти».
Які аргументи «за»?
Голосування в Сенаті за допомогу США Україні є «випробуванням американської рішучості, нашої готовності та нашої готовності до лідерства», – наголосив Мітч Макконнелл.
Він пояснив, чому аргументи, які наводять ті, хто не підтримує пакет допомоги, є непереконливими.
«Не допомогти Україні протистояти російській агресії зараз означає спровокувати ескалацію проти наших найближчих союзників і торговельних партнерів. Це означає більший ризик того, що американські війська будуть втягнуті в конфлікт. Це означає більш дороговартісне розгортання наших збройних сил і більш жорсткі військові вимоги для захисту від агресії»
Також він додав, що в рамках цього пакету допомоги Україні можна буде модернізувати оборонно-промисловий комплекст США, що доволить конкурувати із Китаєм, і дозволить зібльшити виробництво критично важливих боєприпасів.
«Не помиліться: зволікання з наданням Україні зброї для самозахисту поставило під загрозу перспективи перемоги над російською агресією. Нерішучість і вагання посилили виклики, які стоять перед нами», –звернувся Макконнелл до сенаторів.
- Президент США Джо Байден закликав законодавців швидко затвердити пакет допомоги. Президент США також пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському надати «значні нові пакети допомоги у сфері безпеки «після схвалення законопроєкту».
- 22 квітня Байден у телефонній розмові із президентом України Володимиром Зеленським запевнив, що «його адміністрація швидко надасть значні нові пакети допомоги у сфері безпеки для задоволення термінових потреб України на полі бою та ППО, щойно Сенат ухвалить законопроєкт про національну безпеку і президент підпише його як закон».
- 20 квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про національну безпеку, який передбачає військову допомогу на 95 мільярдів доларів для України, Ізраїлю й інших союзників США, зокрема, для України в розмірі близько 61 мільярда доларів. Також передбачається передача Україні ракет ATACMS, про які давно просить Київ.
- Голосування відбулося після того, як демократи і республіканці дійшли згоди щодо законопроєктів після місяців незгоди частини республіканців із подальшою підтримкою США для України на тлі вторгнення Росії.
- Директор ЦРУ Вільям Бернс 18 квітня попередив американських законодавців, що, в разі якщо США не нададуть військової підтримки, Україна може програти війну проти Росії до кінця року.
Форум