Доступність посилання

Калініндорф: що сталося з єврейською громадою селища на Херсонщині?


Після Другої світової війни громада Калініндорфа фактично перестала існувати
Після Другої світової війни громада Калініндорфа фактично перестала існувати

Селище Калинівське на Херсонщині, яке раніше називалося Калініндорф, а ще раніше Сейдеминуха, має унікальну історію. Колись це було одне з найбільших єврейських сільськогосподарських поселень в Україні, проте радянська влада, а згодом і російська пропаганда, намагалися переписати його минуле.

У 1920-х роках частина єврейського населення дійсно покладала надії на радянську владу, яка обіцяла соціальний захист і розвиток. Проте вже в 1930-х роках репресії, розкуркулення, розстріли та політичні чистки знищили чимало жителів громади. Друга світова війна принесла ще одну трагедією: у 1941 році більшість місцевих євреїв загинули під час Голокосту – їх розстріляли німецькі окупанти за підтримки місцевих колаборантів.

Після війни громада Калініндорфа фактично перестала існувати. Ті, хто вижив, або емігрували, або стали жертвами радянських репресій.
Чому не вдалося зберегти справжню історію Калинівського? Про це ведучий Олексій Мустафін розмовляє з істориком Юрієм Капаруліним.

«Деокупована історія» – програма проєкту «Новини Приазов’я», у якій ведучий Олексій Мустафін разом із місцевими істориками та краєзнавцями спростовує російські міфи про минуле півдня України, розкриваючи справжню історію населених пунктів регіону.

Форум

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG