Президент України Володимир Зеленський провів телефонні розмови з президентами Польщі, Чехії, Кот-дʼІвуару, канцлером Німеччини, прем’єр-міністрами Хорватії, Швеції, Словенії, Ірландії та Люксембургу, повідомив 21 лютого Офіс президента.
За даними пресслужби, під час розмов Зеленський подякував за їхню підтримку та поінформував про свої контакти з партнерами.
Президент висловив вдячність прем’єр-міністру Хорватії Андрею Пленковичу за рішення про новий пакет військової допомоги.
Головна тема розмови з президентом Чехії Петром Павелом – напрацювання сильних, аргументованих позицій. Лідери також обговорили продовження чеської ініціативи щодо постачання артилерійських снарядів.
Під час розмови з президентом польщі Анджеєм Дудою глава української держави розповів про розвиток діалогу з американською командою і «наголосив, що США мають стояти поруч з Україною, адже міцного та надійного миру можна досягти лише в єдності».
Зеленський подякував прем’єр-міністру Швеції Ульфу Крістерссону за військову допомогу. Одна з головних тем розмови – напрацювання спільного бачення гарантій безпеки.
Президент обговорив із прем’єр-міністром Словенії Робертом Голобом двосторонні відносини. Йшлося про спільне бачення шляхів закінчення війни та гарантії безпеки.
Президент і канцлер Німеччини Олаф Шольц обговорили спільну позицію щодо шляхів завершення війни та надійних гарантій безпеки. Лідери обговорили кроки для досягнення справедливого миру та роль Європи за столом переговорів.
З прем’єр-міністром Ірландії Мікхолом Мартіном лідер України обговорив спільне бачення реальних кроків для закінчення війни. Серед тем розмови – продовження фінансової допомоги, європейські справи, підтримка та захист українців.
Зеленський обговорив із президентом Кот-дʼІвуару Алассаном Драманом Уаттарою розвиток двосторонніх відносин між державами, зокрема збільшення товарообігу, і справедливе закінчення війни.
Президент України обмінявся думками з прем’єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом про спільні дії для закінчення війни. Глава держави подякував Люксембургу за готовність продовжувати військову, фінансову та гуманітарну допомогу, а також за голос за прискорення переговорів про вступ України до ЄС.
Переговори Зеленського відбувається на тлі напруження між Трампом і Зеленським, які в останні дні обмінялися різкою критикою. При чому Трамп назвав Зеленського «диктатором» і припустив, що він розпочав війну з Росією – коментарі, які викликали занепокоєння в Україні та Європі і викликали негативну реакцію з боку деяких високопоставлених американських законодавців-республіканців.
Найгостріша на сьогодні критика Трампа на адресу Зеленського пролунала після того, як Зеленський звинуватив Трампа в тому, що він живе «в дезінформаційному просторі», який походить з РФ, і що Сполучені Штати допомагають Росії «вирватися з багаторічної ізоляції», проводячи переговори на високому рівні в Ер-Ріяді 18 лютого і рухаючись до нормалізації відносин.
21 лютого Президент США Дональд Трамп знову розкритикував Зеленського, заявивши, що у нього «не залишилося карт» для переговорів. Президент США також розповів, що не вважає, що Зеленському варто брати участь у зустрічах під час переговорів. Між тим він задоволений результатами розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.
Форум