Доступність посилання

Зеленський ввів у дію санкції РНБО щодо колишнього голови НБУ Арбузова та екснардепа Клюєва


Серед обмежень, які застосовані до цих осіб, – позбавлення держнагород України, блокування активів, обмеження торговельних операцій. На фото - Сергій Клюєв
Серед обмежень, які застосовані до цих осіб, – позбавлення держнагород України, блокування активів, обмеження торговельних операцій. На фото - Сергій Клюєв

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій щодо колишнього голови Нацбанку Сергія Арбузова, екснардепа Сергія Клюєва, підприємця Віктора Поліщука, акціонерки і голови Наглядової ради IBOX BANK Альони Шевцової.

Відповідний указ №231/2025 розміщено на сайті президента.

У додатку до рішення РНБО вказується, що строк застосування санкцій – безстроково. Серед обмежень, які застосовані до цих осіб, – позбавлення держнагород України, блокування активів, обмеження торговельних операцій (повне припинення), запобігання виведенню капіталів за межі України, заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами
іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються
резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах.

Сергій Арбузов очолював Нацбанк із грудня 2010 до січня 2013 року. Також виконував обов’язки прем’єр-міністра України з кінця січня по кінець лютого 2014 року. Його оголосили в розшук у травні 2014-го після перемоги Революції гідності. Він був фігурантом справи щодо зловживання службовим становищем у складі злочинної організації, що призвело до розтрати активів Нацбанку на суму 220 мільйонів гривень. Сергій Арбузов також був фігурантом санкційних списків ЄС.

Сергій Клюєв колишній народний депутат, був у складі Партії регіонів, з якої вийшов у березні 2014 року. Щодо нього застосували санкції низка західних країн.

У січні 2016 року Рада дозволила його арешт і притягнення до кримінальної відповідальності за поданням прокуратури, яке «пов’язане з незаконними діями Клюєва, спрямованими на незаконне заволодіння «Межигір’ям» та подальше його утримання під час президенства Януковича». Він перебуває за межами України, за останніми даними, в Росії.

У березні минулого журналісти «Схем» (Радіо Свобода) опублікували розслідування, в якому розповіли про те, як структури бізнесмена Віктора Поліщука, який володіє «Гулівером» і мережею «Ельдорадо» і має родинні зв’язки з керівництвом Російської Федерації, протягом усього 2022 року не повертали борги державним банкам України, посилаючись на фінансові труднощі, і до них не було застосовано жодних штрафних санкцій. При цьому, в той же період компанії Поліщука скуповували елітні автомобілі на десятки мільйонів гривень, на яких, в тому числі, пересувається сам бізнесмен, подорожуючи за кордон. Віктор Поліщук не відповів на запитання «Схем» щодо боргів перед держбанками.

Читайте також: АРМА повідомило, у скільки оцінили вартість ТРЦ Gulliver у Києві

У червні 2024 року Шевченківський районний суд Києва передав майно торговельно-розважального центру «Гулівер» бізнесмена Віктора Поліщука в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

У березні суд за клопотанням детективів Бюро економічної безпеки дозволив проведення спеціального досудового розслідування у справі власниці Айбокс банку та її пособниць. Ймовірно, йдеться про Альону Шевцову. За версією слідства, співвласниця банку разом із спільницями організувала схему, яка допомагала нелегальним онлайн-казино «відмивати» гроші. Для цього вони нібито створили понад 20 фіктивних компаній, які відкрили рахунки в Айбокс банку.

Форум

XS
SM
MD
LG