Доступність посилання

ТОП новини

ЄСПЛ призначив компенсації групі учасників акцій протесту в РФ


Росія невдовзі після початку повномасштабного вторгнення в Україну вийшла зі складу Ради Європи і відмовилася виконувати рішення ЄСПЛ
Росія невдовзі після початку повномасштабного вторгнення в Україну вийшла зі складу Ради Європи і відмовилася виконувати рішення ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини у четвер, 16 січня, розглянув кілька десятків скарг на порушення прав російських заявників. Серед тих, кому призначили компенсації, – учасники антивоєнних та протестних акцій у Краснодарі, Ставрополі, Ростові, Волгограді, а також активісти, що анонсували їх у соцмережах, екс-отаман кубанського козацького товариства та колишній муфтій Інгушетії, повідомляє проєкт Радіо Свобода Кавказ.Реалії.

У справі «Грабецька та інші проти Росії» компенсацію у 4000 євро призначено 46-річній Оксані Ковенковій з Ростова. Її було затримано на антивоєнній акції в день початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Тоді поліцейські склали на неї протокол про «некору», а суди призначили 100 годин громадських робіт. ЄСПЛ визнав незаконним її утримання у відділі поліції та відсутність неупередженості суду, коли сам суддя представляв і держобвинувачення.

У цій же справі розглянуто скаргу 34-річної Юлії Ляшової з Краснодара. Її затримали на антивоєнній акції 27 лютого 2022 року та оштрафували на 12 тисяч рублів за статтею про порушення порядку або проведення акцій. Їй присудили компенсацію 3500 євро. У рамках цієї справи 27-річної Анастасії Ніколаєвої з Ростова мають виплатити 5000 євро. За антивоєнний пікет із чистим аркушем паперу на Ніколаєву склали протокол про «некору» і призначили 8 діб арешту.

Страсбург також присудив 3500 євро муфтію Інгушетії Ісе Хамхоєву, який оштрафований на 10 тисяч рублів за «протестною» статтею. Хамхоєв виступав на захист лідерів інгушського протесту, засуджених до тривалих термінів ув’язнення за мітинг у Магасі 27 березня 2019 року проти зміни кордону між Інгушетією та Чечнею.

Читайте також: ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити компенсацію вимушеним переселенцям з Абхазії

6000 євро присуджено екскоординатору штабу Навального у Волгограді та координатору руху «Дозор» 26-річному Євгену Кочегіну за незаконні арешти в січні та квітні 2021 року.

У коментарі сайту Кавказ.Реалії Євген Кочегін наголосив на важливості таких міжнародних механізмів, тому що в самій Росії немає незалежного правосуддя. Водночас він вважає, що найближчими роками Кремль не виконуватиме рішення Страсбурга.

У березні 2022 року Росію виключили із Європейської ради через повномасштабне вторгнення в Україну. З 16 вересня 2022 року вона більше не є учасником Європейської конвенції з прав людини, хоча в Раді Європи наголошують на тому, що Росія зобов’язана виконувати судові рішення у справах, порушених до 16 вересня 2022 року. У березні 2023 року Москва припинила виконувати рішення ЄСПЛ, а також звітувати про їхнє виконання.

Форум

XS
SM
MD
LG